Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Malina » 30 Ное 2016, 16:03

Вече се кърмим много активно с моята госпожица, но почнах да се притеснявам и за коликите, алергии и подобни неща. До скоро от притеснения ядах по съвсем малко и то главно зеленчуци, ориз, сега обаче вече и аз се храня нормално и ми се ще да науча повече за това, какво е подходящо или не да си хапвам, докато кърмя. :inlove:
Все пак трябва да я предпазя от алергии, разстройство, колики, запек, а моето хранене е много важно за нейното! Помагайте със съвети, какво да ям и да не ям, докато кърмя! :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Rali_hr » 30 Ное 2016, 17:23

Това, което аз съм избягвала са бобовите - боб, леща, грах и цитрусите, както и млечните ограничих. Мисля, че ти с твоята дъщеричка трябва да спазваш и по-строга диета и да се храниш много пълноценно, защото тя все още е трябвало да расте!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот roksana » 30 Ное 2016, 22:43

Аз обичам пикантни храни - люто, с много подправки, и докато кърмех ги бях намалила до минимум.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2016, 15:45

roksana написа:Аз обичам пикантни храни - люто, с много подправки, и докато кърмех ги бях намалила до минимум.

Да и лютото не е шега, като цяло всичко, което може да подразни стомаха не трябва да се яде, което за една мама, обичаща много неща, може да е проблем.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2016, 16:02

Не ядох млечни, защото дъщеря ми имаше непоносимост към лактоза, не съм хапвала и мед, защото като цяло беше предразположена към алергии, нито цитруси, боб, леща, грах, броколи, карфиол.. Ми като цяло карах на картофи и месо и ориз с месо, тестени неща и плодове и зеленчуци зеленолистни.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2016, 17:02

Жена ми също не ядеше почти млечни, защото били алергени. На мен не ми се вижда логично, ама знам ли..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот fairy » 01 Дек 2016, 17:16

Внимавам с кафето и чесъна. Първото защото може да подейства на бебето и да стане по-възбудимо и раздразнено. А чесъна заради миризмата, да не развали вкуса на кърмата.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Story_teller » 09 Яну 2019, 10:47

Не бива да се ядат газообразуващи храни, особено ако бебенцето е с чувствителен стомах.
Както и да се яде шоколад, да си пие кафе и кола. Е, някое слабо кафенце едва ли ще е толкова фатално :mrgreen:
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Tinki » 19 Фев 2019, 14:34

Момичета, чувате ли се какво говорите? За какво люто по време на кърмене говорите? По принцип хранителният режим се дискутира предварително с проследяващият лекар или най-малко след раждане би трябвало да дойде и да обсъдите този въпрос, както и въпроса какво се отразява на кърмата, кои храни да се избягвате и на кои да се набляга. Дори по-удачно е това да се свърши от акушерките.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Какво да ям и да не ям докато кърмя?

Мнениеот Dalia » 19 Фев 2019, 15:53

Аз май единствено кафето бях ограничила до 1 на ден иначе не си спомням да съм ограничавала кой знае колко храната. Децата ми не са имали проблеми и сигурно затова. Големия го кърмих почти до година, а малкия до 10 месеца. Ама такова лекар да ме е съветвал, какво да ям не съм и чувала даже. Нашата лична дойде като се родиха децата написа там какви са условията и каквото я вълнува за нейната си работа и толкова и веднъж май съм водила големия на контролно кърмене и туй беше.
Пък на една моя приятелка, лекар ѝ препоръчал, за да има повече кърма да пие прясно мляко и тя казва, че пиела над 1 литър на ден и страшно много кърма имала, чак я замръзявала. АЗ туй нещо не съм го правила пък и прясно мляко въобще не обичам, а и си имах достатъчно кърма. Дори и в малко повече, защото големия ми син никога не се събуждаше за нощно хранене и докато спях кърмата ми течеше и всяка сутрин се събуждах в мокри чаршафи.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта