Отопление с инфрачервени лъчи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот klara » 30 Ное 2016, 17:59

Някой запознат ли е с отопление с инфрачервени лъчи? Интересувам се какъв е принципа, дали е икономично, изобщо какви са особеностите. Дали трябва жилището да е специално пригодено по някакъв начин или може да се ползва навсякъде? За първи път чувам за такъв начин на отопление и искам да събера информация, някой ако е пробвал. Намерих една статия, която много ме заинтригува: http://www.lifehack.bg/brandvoice/kak-d ... ri-ot-tok/. Моля, споделете мнение!
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот bditranslations » 30 Ное 2016, 20:40

Все едно да използвате микровълнова печка за отопление. Звучи ми безкрайно подозрително.
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот roksana » 30 Ное 2016, 22:20

bditranslations написа:Все едно да използвате микровълнова печка за отопление. Звучи ми безкрайно подозрително.


Сериозно ли? Ами защо тогава се предлага като вариант за отопление? Всеки е чул, че инфрачервените лъчи са вредни. Колкото и да са ги пригодили, за да се използват за отопление, аз не бих си сложила такова нещо.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот отчаяна » 01 Дек 2016, 11:10

Сигурно няма нищо общо с микровълновите инфрачервени лъчи, поне честотата им ще е различна. Няма да те пържат, докато те топли! Прочетох, че затопля стените на дома, пода и тавана, а не самия въздух. Това може би предполага жилището да е добре санирано.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2016, 12:16

Е не е като да се готвиш със сигурност, но не мисля, че ще е така полезно, все пак са си излъчвания, а хората се притесняват за wi-fi вкъщи, аз не бих сложила.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2016, 13:00

На мен ми направи впечатление, че харчат два пъти повече ток от конвектори.. дали наиситна е изгодно?! :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отопление с инфрачервени лъчи?

Мнениеот pravilno » 13 Дек 2016, 16:50

Kaya написа:На мен ми направи впечатление, че харчат два пъти повече ток от конвектори.. дали наиситна е изгодно?! :?:


Аз разбрах точно обратното, че са по-икономични.
Били и по-подходящи за хора с алергии и астма. Дали имат обаче някаква защита? Виждала съм в някои заведения, които имат заградени отделения за пушачи навън да ползват такива. Но не съм пушачка и не знам дали отопляват добре.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта