Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Юли 2017, 14:14

Не съм пример за отслабване, но ще потвърдя, че нагласата е много важна. В момента,в който съм в лошо настроение, депресирана, с проблеми веднага почвам да ям. При мен недоволството е често част от живота ми, независимо че през повечето време съм усмихната. Когато не се чувствам добре у дома и изобщо не съм на мястото си сякаш, веднага сядам да ям. Сега правим ремонт, и за пътви път през целия си живот ще се почувствам на мястото си и вярвам, че това е времето, в което ще заменя баницата със салата. Просто мсиля, че наистина човек има нужда да намери себе си и своето място, хармония и щастие в душата си. Да разкара всички задръжки и проблеми покрай себе си, да си освободи място за новия АЗ който иска. :) Стискайте ми палци!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот qwerryyy » 01 Авг 2017, 11:42

Успех с промяната. Много е важно тя да бъде почувствана, това е така. Моя прителка винаги е била пълна. Изведнъж промени коренно начина си на хранене, почна малко, спря хляба и пакетираните храни, толкова дребно, а толкова важно, започна да яде повече зеленчуци и плодове, да яде чисто месо. Каза, че просто е осъзнала, че от това има нужда, а не от нещо друго и затова го е направила.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Авг 2017, 13:47

То може да знаеш пък пак да ядеш, трябва да се спрат вредните храни и хляб, само това стига да се отслабне. Пък и отслабването не трябва да е бързо, с по 3-4 кг на меец е супер.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот nefertiti » 02 Авг 2017, 17:01

И това го има.. плюсът на бавното сваляне на кг, е че после не ги връщаш обратно толкова лесно, а и няма да увисне кожата. Килограмите не са толкова страшни, махат се, ама увисналата кожа много трудно се прибира. В повечето случаи само хирургията може да помогне. Представете си да ходите набръчкани като шар пей цял живот. :cry:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Pipilota » 03 Авг 2017, 10:30

Колкото и да е бавно, има ли много килограми кожата увисва, особено в областта на корема и ръцете. Там почти няма стягане на кожата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот nefertiti » 03 Авг 2017, 17:07

Права си.. положението става неспасяемо и единственото решение е скалпелът. Обаче и другото не е алтернатива - да си седи човек дебел, само за да не увисне кожата. Според мен трябва да се бори да се върне формата, пък ако се получат увисвания да се обърне към пластичната хирургия. А и въпросът не е само естетически, наднорменото тегло си е враг и на здравето, не е хубаво да седим пълни.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2017, 09:19

Кожата може да се прибере, малко по малко. Големите проблеми са над 160-170 килограма, до тогава кожата стои сравнително стегната, така че може да бъде "обран" проблема. Получи ли се вече увисване, разтягане и отпускане, да се мятат сланините, това е кожата, която е неспасяема. Ако килограмите са до около 130-135 (колкото и да са големи цифрите), тя е често стегната и прибрана, освен на корема. Което дори може да предотврати и скалпела, ако се сваля по малко. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот nefertiti » 04 Авг 2017, 15:08

Да ти кажа всичко е до тип кожа, ген, години.. Имам две приятелки, на които кожата им увисна при свалени не повече от 15-20 кг . На едната особено има увиснала кожа по ръце, корем и бедра. :-| Миличката много ми е жал за нея, толкова усилия подложи да отслабне, а сега пак не може да отиде на плаж с този проблем. Уж щяла да събира пари за операция, пък ще видим. Дано успее, че ми е много жал за нея, дори къс ръкав не слага. :sad:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Snejna » 22 Авг 2017, 09:49

Мисля, че значителен проблем е по-скоро при рязко отслабване без спорт. Спортът прави кожата еластична, бавното отслабване пък гарантира, че резултатите едно, че ще са трайни, второ - дава възможност на тялото да се приспособи. Искам да отслабваме за месеци и се органичаваме страшнои много, но после се оказва, че сме си вкарали автогол. Но проблем е, че повечето дебели жени се срамуват да посещават фитнес.. може би трябва да има някакви групи за подкепра и т.н., които да помогнат на промяната.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Anka » 05 Сеп 2017, 14:54

Pipilota написа:Не знаех, че хромът има такива възможности. Аз също искам да се отърва от някой друг килограм, но не мога, напоследък все съм гладна и все си казвам, че от утре съм на диета, но това утре хич не идва. :lol: може би и аз трябва да си взема хром.

Четох, че хромът е опасен при по-високи нива на кръвната захар, което се случва и при инсулинова резистентност да речем... а повечето хора, които не могат да отслабнат имат този проблем.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта