Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rose_92 » 20 Дек 2016, 17:14

exotic написа:Не става въпрос за тъпчене, но има зависимост между това колко енергия си изгорил и колко си изял. Ако тренираш много, нормално е организмът ти да иска да си навакса изгубената енергия и да ти се яде. Според мен по-важно е какво ядеш.


Не е важно само какво ами и колко. Даже количеството може би е по-важно. Аз например ям много вредни неща, но по малко, не прекалявам. Шоколади и сладки неща всеки ден ям, а по принцип не би трябвало ако се стремя към отслабване и добра фигура. Обаче не дебелея от тях. Може да ядеш пък само здравословни храни ама ако са в големи количества какъв ще е ефекта? Никакъв. Поне така мисля аз - тайната е в количеството, което изяждаме. Няколко пъти на ден по малко - порция колкото дланта ни.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот pravilno » 21 Дек 2016, 10:49

И аз мисля така. Човек не трябва да се лишава от нищо, само да внимава колко яде. Спортът е важен и необходим, но като имаш добър метаболизъм и не прекаляваш с вредната храна пак може да си нормално тегло. Аз съм така, не спортувам, правя упражнения от дъжда на вятър вкъщи, но не ям често сладко, салами, мазно и съм добре.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2016, 14:51

Аз се храня супер здравословно, ама файда, не ям шоколади, вафли, не ям бях хляб, не ям салам, кашкавали, пакетирани неща, единствените ми гризки са ядките. И накрая се търкалям. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 16:19

rabotnata pchela написа:Аз се храня супер здравословно, ама файда, не ям шоколади, вафли, не ям бях хляб, не ям салам, кашкавали, пакетирани неща, единствените ми гризки са ядките. И накрая се търкалям. :lol:


:eek: А тогава какво ядеш?
Започни да тренираш нещо и ще има ефект. :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот kauda » 21 Дек 2016, 16:28

rabotnata pchela написа:Аз се храня супер здравословно, ама файда, не ям шоколади, вафли, не ям бях хляб, не ям салам, кашкавали, пакетирани неща, единствените ми гризки са ядките. И накрая се търкалям. :lol:

Може би наистина проблемът е, че не спортуваш! А наиситна звучим, че се храниш здравословно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Yunona » 21 Дек 2016, 19:17

rabotnata pchela написа:Аз се храня супер здравословно, ама файда, не ям шоколади, вафли, не ям бях хляб, не ям салам, кашкавали, пакетирани неща, единствените ми гризки са ядките. И накрая се търкалям. :lol:


Пчеличке, поздравления за добрия режим :) Истината обаче е, че здравословно не значи непременно нискокалорично и увлечени в идеята, че се храним полезно, лесно можем да изпуснем нещата...
Ядките са доста мазни и не се препоръчват при диети за отслабване (или в минимални количества). Зърнените и бобовите храни са чудесни, но количеството трябва да се държи под контрол. Медът и сушените плодове са доста сладки, така че и с тях трябва да се внимава.
Опитай с високоинтензивна кардио тренировка сутрин на гладно. Няма по-добър активатор на метаболизма. Не отнема много време, но дава страхотни резултати.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот svetlozara » 22 Дек 2016, 10:13

Когато нищо не помага с отслабването най-вероятно има някакъв хормоналаен проблем! Трябва да се изследваш и да видиш дали не прекаляваш и със здравословните храни, това, че нещо е полезно не го прави подходящо за ядене в големи количества.
От друга страна, май рядко ядем и протеини. Аз съдя по себе си, имам проблеми с щитовидната жлеза, но когато ям по-често месо, кантара авинаги дава отражение, но ако го пропускам и карам на картофки.. винаги имам плюс.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот PasDeDeux » 22 Дек 2016, 10:43

Все някаква причина за неотслабването има, просто трябва да се заемеш сериозно и да я откриеш. Често това е следствие от някакъв здравословен проблем.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот asdddwww » 22 Дек 2016, 11:27

Те нашите лекари както ги откриват тея проблеми, направо може да се примирите с положението си. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rose_92 » 23 Дек 2016, 02:02

Еее не й вкарвайте сега такива мисли в главата, че е болна от нещо. Според мен по-вероятно е да не се движи достатъчно. Нека да почне да спортува и ако и тогава няма резултат, да ходи на изследвания..
И наистина ядките може да са полезни, но са супер калорични, дори и семките, така че прекаляването както и по-горе казах, дори и с полезни неща, няма да доведе до отслабване. И баща ми яде предимно салати ама да не ви казвам в какви купи.. :lol: И си е все така дебел.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта