Сексът наистина ли помага на здравето?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Anka » 02 Дек 2016, 13:56

Чудя се напоследък, дали сексът има наистина отношение към здравето ни и към процесите, които се случват в тялото ни. :idea: Най-вече що се отнася до жените. Например, забелязах напоследък, че когато правя секс през месеца, после имам редовен цикъл, нямам болки, докато ако съм била на "сухо" 2-3 месеца, цикълът ми закъснява с 4-5 дена или подранява с толкова, имам силни болки и се чувствам зле.
Не променям нищо в начина си на живот и веднага забелязвам тази разлика, не мога да кажа, че съм стресирана от липсата на секс понякога, та да го отдам на стреса. :lol:
Вие забелязвали ли сте някакво отражение да дава сексът върху здравето ви, не само физиологически, ами и психически? :?:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот zheleva212 » 02 Дек 2016, 14:21

Аз съм забелязала, че като дълго време не правя секс, все по-често мислите ми се въртят около него :grin: и така още повече се затормозявам. Иначе физически не съм отчела да ми влияе.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Anka » 02 Дек 2016, 14:36

На мен пък изобщо неми действа психически, не изпитвам някакви нужди, не ми се променят настроенията, чувствам се добре.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Elica » 02 Дек 2016, 15:39

Психически и аз мисля, че съм наред, не мисля повече за секс, но и често сама си решавам проблемите, когато ми се прииска, но все пак не е същото, като да си с мъж. :mrgreen: А физически се чувствам много по-жизнена, ако съм правила секс, ако дълго време не съм ми е по-отнесено.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Malina » 02 Дек 2016, 16:10

Ани, сякаш и аз съм забелязала, че ако правя секс после по-добре ми си функционират.. нещата :) точно и аз с цикъла съм забелязвала промени, когато не съм толкова активна се променя, имах период в който няколко години правих много рядко секс и се забави адски много, после нещата се нормализира. Отдавам го на това, че когато правим секс се стимулира отделянето н ахормони, които са важни за всеки процес в тялото.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2016, 10:37

Не знам за дамите, но при мъжете доказано от науката е задължително да се прави редовен секс. :) При жените все ще е така, сексът е като яденето, трябва да го има редовно.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Bambaa » 08 Дек 2016, 11:11

Доказала съм си, че сексът ми помага, когато съм настинала или тръгвам да се разболявам :grin: . Не се шегувам, след това няма и помен от неразположението ми.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Malina » 08 Дек 2016, 17:33

Bambaa написа:Доказала съм си, че сексът ми помага, когато съм настинала или тръгвам да се разболявам :grin: . Не се шегувам, след това няма и помен от неразположението ми.

Лелеее ето това ще го пробвам! ама наистина, когато сме болни, не се решаваме да правим секс,а може би той е ключът към излекуването! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Дек 2016, 10:32

Хм, има логика. Кръвообръщението се засилва, загряваш се, допълнително и хормони на щастието си произвеждаш. Най-малко да спечелиш един оргазъм, какво губиш :lol: ?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Сексът наистина ли помага на здравето?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2017, 09:13

Не съм забелязала голямо отношение към здравето ми, но според различни учени, нещата са свързани.нвсе пак сексът е едно удоволствие, което си няма заместител, нормално да ни действа всенякак си на здравето.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron