Домашен пастет и други мазила за филийки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот ramimni » 16 Яну 2017, 10:31

Трябва да е на много ситно смляно месото, за да заприлича на пастет :smile: . Но става много вкусно.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот страстоцвет » 18 Яну 2017, 15:17

Няма причина да не се получи и с месо, но няма да е много красиво, ще прилича на сдъвкано. :mrgreen:
а аз вчера си направих Тиква, извара, слънчогледови семки, други ядки по избор, става много вкусно :)
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот Guppy » 18 Яну 2017, 17:22

страстоцвет написа:Няма причина да не се получи и с месо, но няма да е много красиво, ще прилича на сдъвкано. :mrgreen:
а аз вчера си направих Тиква, извара, слънчогледови семки, други ядки по избор, става много вкусно :)

сладко ли е или с неутрален по-скоро солен вкус?
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2017, 22:40

Аз много обичам да си изпека в една тавичка зеленчуци и после да ги намачкам и овкуся, получава се като кьополу :smile: . Като сложа и сиренце и направо заспива.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот vanessa_ » 22 Яну 2017, 11:53

iwoni написа:Аз много обичам да си изпека в една тавичка зеленчуци и после да ги намачкам и овкуся, получава се като кьополу :smile: . Като сложа и сиренце и направо заспива.

Ха, това звучи много добре, ще разкажеш ли как точно го правиш, какви зеленчуци и изобщо най-подробната рецепта, звучи страхотно и много вкусно, а и най-вече полезно!
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот Nightmare » 23 Яну 2017, 16:24

iwoni написа:Аз много обичам да си изпека в една тавичка зеленчуци и после да ги намачкам и овкуся, получава се като кьополу :smile: . Като сложа и сиренце и направо заспива.


И аз правя като теб :grin: . Слагам тиквичка, патладжан, червена чушка, морков, картоф, гъби и червен лук. Поръсвам с черен пипер, чубрица, червен пипер, розмарин и сол, олио и запичам под фолио, дори не слагам вода. После всичкото го ползвам като гарнитура или го намачквам и смесвам, подправям с чесън и магданоз и готово. Със сирене ми звучи също добре :wink: .
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот kauda » 08 Мар 2017, 16:20

Гледам, че се споменава сирене, аз съм заменила у дома сиренето на 90% с извара, като далеч по-здравословна алтернатива на сиренето.
В комбинация намачкан патладжан и става много доволна и ми е много вкусно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот fawla » 08 Мар 2017, 16:59

kauda написа:Гледам, че се споменава сирене, аз съм заменила у дома сиренето на 90% с извара, като далеч по-здравословна алтернатива на сиренето.
В комбинация намачкан патладжан и става много доволна и ми е много вкусно.

Звучи много добре, със зехтин съм сигурна, че ще е още по-вкусно.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот Jully » 09 Мар 2017, 11:30

Оцветявам се, за да се набия на очи, намерих този пастет в интернет и мога да кажа, че е страхотен:

1 авокадо, 2-3 с.л.. зехтин, 4-5 маслини, 2-3с.л. вода, сока от половин лимон, 1 сварено яйце, сол, пипер, щипка захар, копър и счукан карамфил (аз не сложих).
Всичко без карамфила и копъра се пасира в блендер, накрая се слагат подправките. Страхотно си пасва на брускети, отгоре с пушена риба, а може и само нея с някакви крекери. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Домашен пастет и други мазила за филийки?

Мнениеот vanessa_ » 13 Мар 2017, 12:52

ха, много вкусно! Сега и от мен един, който също е взаимстван от мрежата:

3 картофа, 3 червени печени чушки, 3 сварени яйца, 1 кутийка майонеза и около 200 грама крема сирене. Всичко се пасира заедно до получаването на хомогенна смес. Овкусява се със сол и черен пипер.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта