Българската козметика от която сме доволни

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот galya.vasileva » 08 Дек 2016, 11:51

Здравейте,
пускам темата за да си споделим от кои козметични продукти произведени в България сме доволни и къде можем да ги намерим. Споделете за всеки крем, балсам, спрей, за всеки продукт за коса, тяло или лице от който сте доволни. Условието е да са произведени от българска фирма без значение колко малка и безизвестна е тя. :cheerleadersmileygirl: Нека разгласим кои са качествените неща :) :dreads:

Ще задам тона с това, че наскоро си поръчах от интернет крем 4 в 1 на фирма Arsy Cosmetics с масла от рози, арган, бадеми и гроздови семки. По- добър крем за тяло не бях пробвала до сега! Силно подхранваща нежна формула, която не омазнява. Друг продукт от който съм доволна са ампулите за косопад на Flory Vital. За съжаление двете неща са от интернет и не ги намирам по магазините.
Аватар
galya.vasileva

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот ramimni » 08 Дек 2016, 12:21

Аз съм много доволна от шампоаните и тоалетното мляко на Билка. Преди година ги открих и ползвам само тях вече. Преди косата ми стоеше една твърда и като се съчетаеше с боядисването, ставаше ужас. Сега е съвсем различна, има какво още да се желае, но поне не стои като каска.
ramimni

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 12:52

И аз харесвам прподуктите на Билка, много ми допадат, пък и хич не са скъпи!
Аватар
Kremiliya

Мнениеот YoLindi » 08 Дек 2016, 14:13

Биотрейд за мен са на доста добро ниво и успешно могат да конкурират чуждите козметични фирми. Даже и повече.
YoLindi

Мнениеот Ottoflick » 14 Дек 2016, 20:10

От продуктите на Билка съм изключително доволен! :wink:
Изображение
Аватар
Ottoflick

Мнениеот PharmaGirl » 15 Дек 2016, 02:16

Аз лично съм запомнила за себе си две марки, които са ми направили впечатление, че са български и са качествени! Едната е Melitis - изключително добри продукти с българско розово масло на достъпна цена! Пробвала съм не малко от продуктите им и съм изключително приятно изненадана. Бих ги препоръчала на всеки, има ги в интернет и в някои козметични магазини. Другото нещо е специално пилинга за тяло на Afrodita - много добър състав, българска марка и много приятен за използване!
PharmaGirl

Мнениеот Десислава.Иванова » 15 Дек 2016, 14:03

Много харесвам българска козметика!
Споделям моя опит:
На първо място поставям козметиката на варненската фирма Авиа Козметикс. Продуктите им са уникално добри! За направата им се използва хума. Ползвала съм почти всички продукти, които предлагат. Фаворит ми е шампоанът за коса. Ползвала съм също: балсам за коса, маски за лице, сапуни и чиста хума. За всички мога да дам положителни отзиви.
След това се нареждат Алтея Органикс. Наскоро открих благотворното действие на флоралните води, а Алтея предлагат био сертифицирани продукти с отлично качество. :) Накупих си доста неща покрай промоциите на черния петък. :)
Голяма част от родната козметиката, която ползвам е ръчно направена, натурална и не се предлага масово в магазините за косметика. Пример мога да дам с шампоаните на Сапунена работилница и кремовете на Морава. Информация за техните продукти можете да намерите във фейсбук и интернет.
Десислава.Иванова

Мнениеот m.vulev » 15 Дек 2016, 14:51

Как ги откривате тези марки и фирми, даже не съм ги чувал, а много добре звучи това, което прочетох тук.
m.vulev

Мнениеот galya.vasileva » 17 Дек 2016, 01:22

m.vulev написа:Как ги откривате тези марки и фирми, даже не съм ги чувал, а много добре звучи това, което прочетох тук.

това е целта на темата да ги намерим и разпространим качествените неща. :grin:
Аз искам да спомена, че следкато пуснах темата си взех и едно кремче за околоочния контур на Yoghurt of Bulgaria - един от малкото кремове, коит не ми лютят на очите!
Аватар
galya.vasileva

Мнениеот rosovavoda » 31 Дек 2016, 02:51

Това лято открих в един био-магазин вълшебно тоалетно мляко на фирма Pirin Dream с розова вода и екстракт от червена детелина. С естествени съставки, на които аз съм голям почитател. Почиства много добре, кожата след това става много мека, а ароматът е прекрасен. Кошчето за боклук в банята после цялото ухае на памучното дискче за сваляне на грим :). И един крем, който е пак само с натурални съставки, от когото не само аз, ами и майка ми, моя приятелка и нейната майка, също и продавачката в био-магазина и майка ѝ са супер, супер доволни. Кремът се казва Grazzia Bio-Regen. Много съм доволна и от продуктите на фирма "Христина"-душ-гел за тяло с аромат на шоколадови бисквитки и пилинг за лице "Кафе". И двата продукта с натурални съставки. Засега тези четири продукта са моите най-големи фаворити, пак ще си ги купя. Пилинга го купувам вече за трети път. Иска ми се да пробвам и пилинга за тяло на "Христина", пак с аромат на шоколадови бисквитки и с натурални съставки.
rosovavoda

Следваща

Назад към Козметика