Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:22

ivoblinc написа:Рядко има добри попадения, да ти е кеф само като го гледаш и да си убеден, че всичко ще си пасне още преди да си го опитал :grin: . Ама то и при обикновените хора е така, трябва човек да е изкусен кулинар и да познава тънкостите на готварството, така че и обикновено ястие да те накара да си оближеш пръстите.

И много усет трябва, страшно много! Да знаеш какво точно искаш и как точно го искаш, как да ти се поднесе и представи и дори една малка подправка може да бъде това, което свързва ястията в чудесен синхрон.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Мнениеот BeenieGal » 02 Фев 2017, 14:19

Аз не ги умея тия неща и винаги викам да ми помага една приятелка, която добре се справя и с готвене, и с подреждане, с всичко.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2017, 10:57

Готино е, когато ти се поднесе подредено и със замисъл,но определено това е адски трудно, дори го виждаме и в Мастър шеф, когато трябва да поднесат 2-3 ястия,често според мен нямат нищо общо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Мнениеот mamina » 03 Фев 2017, 11:42

Аз се старая, когато съм поканила гости, да приготвя нещо, което да не е сложно и завъртяно, но да е ефектно. Може да са пържоли, но да използвам по-нетрадиционни подправки , да кажем, и да ги поднеса с изненадваща аранжировка.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Мнениеот Krum » 05 Фев 2017, 09:59

Никога не се старая аз, слагам това, което на мен ми се яде. :mrgreen: То и без друго, ако гостите са близки, носят и те нещо,тъй че линията на вечерята може да си замине, а ако не са ми близки, поръчвам кетъринг, да не се излагам. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Съчетавате ли ястията на една вечеря?

Мнениеот PasDeDeux » 06 Фев 2017, 12:20

Кетърингът е чиста работа - няма да се буташ в кухнята, да се притесняваш дали не си объркала нещо в приготвянето, дали е станало вкусно. А и гостите не са всяка вечер, че да харчиш луди пари.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта