Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот Krum » 12 Дек 2016, 17:06

Нали сте чували за много истории, при които някой има някакво заболяване или някакъв проблем, отиде и пренощува до някой манастир, или се помоли и всичко му минава като с магия.
Вярвате ли, че тея истории са истински, или мислите, че всичко е манипулация?
ще ми се да вярвам, че има нещо такова,но защо не действа при всички? последно си спомням за някаква история, при която някакъв инвалид беше проходил в църквата, но не помня подробностите... вие на какво мнение сте? :?:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Дек 2016, 17:08

Много ще е грозно, ако кажа че не вярвам, но и често да си призная не знам и аз !Ще ми се да има нещо такова, което поне на част от хората да донесе изцерение.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2016, 17:24

Не знам дали вярвам, досега често да си призная, не съм видял такова чудо с очите си. Супер ще е, ако се случва, но защо се случва само на някои?!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот roksana » 12 Дек 2016, 17:54

Може би защото истински вярват и не се съмняват, че Бог ще им помогне. И аз не мога да си го обясня, но тръгнем ли да търсим рационализъм в това нещо, със сигурност няма да сме от хората, на които ще се случи. Сигурно е някаква вътрешна убеденост, че ще оздравееш, пред която и болестта отстъпва.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот fairy » 13 Дек 2016, 11:58

Вярвам, че има неща, които не можем да си ги обясним с разума, но това не означава, че не се случват и не са верни. Или не може да се намери веднага логично обяснение за такива случаи, или има наистина сили, които действат на друго ниво.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот Snejna » 13 Дек 2016, 12:35

На такива неща не се търси обяснението, скланяш глава и се надяваш, че ги има и вярваш, че може и на теб някой ден да се случи нещо, което няма обяснение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2016, 13:43

Не бих оспорвала,т ова са чудеса, които се случват и се случват само на хора, които са го заслужили и са истински вярващи. Не може някой да го отрича, защото това са факти и има много описани случаи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярвате ли, че са истина изцерения чрез вярата?

Мнениеот klara » 13 Дек 2016, 14:14

За всичко си има логично обяснение. Може да не го знаем, но няма как от нищото да изчезне дадена болест. Може да е лекарство, може да е храна, всичко може да повлияе, дори самовнушението.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron