Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот dessiblond » 13 Фев 2017, 15:21

До днес си ял плодове, зеленчуци и боб, от утре като свършат постите, веднага се хвърляш на пържоли. Който го направи това, значи изобщо не щади тялото си и не разбира за какво е постил.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Mon_ton » 13 Фев 2017, 16:18

dessiblond написа:До днес си ял плодове, зеленчуци и боб, от утре като свършат постите, веднага се хвърляш на пържоли. Който го направи това, значи изобщо не щади тялото си и не разбира за какво е постил.

Много хора точно това правят, след като са яли зеленчуци и плодове , преминават на месо, яйца, в тежки комбинации, като мусаката например.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Фев 2017, 12:15

Народът е казал, г*з глава затрива, така че ако се премине внимателно от пост към ежедневно хранене, не би трябвало да има проблеми, но от днеска яли само внимателно и по малко, от утре да се хвърлите на печеното агне е в минус на здравето и на целия смисъл на поста.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Фев 2017, 13:25

Няма ли да не му се и яде толкова на човек, веднъж съм постила после хич не можех да се хвърля на пържолите, вярно е, че ми се хапваше, но чак пък толкова, да се хвърля през глава да ям... по-скоро не.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2017, 16:08

Не само след постенето, но и след всяка диета трябва да се мине към внимателно и постепенно захранване, но рядко се прави подобно нещо и повечето хора после се чувстват зле, а и някои стигат и до болница, за да си сложат в ритъм стомасите.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Rali_hr » 06 Мар 2017, 16:33

S_Milenska написа:Не само след постенето, но и след всяка диета трябва да се мине към внимателно и постепенно захранване, но рядко се прави подобно нещо и повечето хора после се чувстват зле, а и някои стигат и до болница, за да си сложат в ритъм стомасите.

Нали знаеш г*з глава затрива, абсолютно важи и за нашите тежки софри, при нас празник без преяждане няма.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Snejna » 06 Мар 2017, 16:43

Ние обичаме да си похапваме, това е така, но мисля, че хората, които постят със сигурност после си имат и едно на ум и знаят как да се въздържат от преяждане по празниците и след като преминат отново на обща храна. Може би е грешка, че няма седмица предварително за подготовка на тялото, преди голямото плюскане.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Mon_ton » 07 Мар 2017, 15:26

Ако се внимава не би трябвало да е проблем, като всяко захранване, надали е опасно чак толкова и светът толкова успешно съществува вече стотици години, следвайки такъв режим на хранене.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Anka » 07 Мар 2017, 16:40

Всичко, което се прави с желание трябва и да бъде завършено с такова. И аз не виждам опасност, ако всичко се направи внимателно и на следващия ден когато вече поста приключи, да се хапват нормални неща, но по-леки. ;) Да, лошо е, че единия ден свършва поста, а на другия се коли прасе, но може би тялото може да се справи с това.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Опасно ли е преминаването към нормално хранене след пости?!

Мнениеот Jully » 19 Окт 2018, 11:12

Аз се старая да постя от време на време, коледните пости даже са ми по-лесни, а и те са по-леки от великденските, преминавам спокойно, защото не бързам да се натъпча като за последно с вредни неща. Но пак е добре да щадим корема си, което е трудно на коледната трапеза.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron