Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот klara » 20 Дек 2016, 14:17

julianne написа:Доста предразсъдъци има още, майките треперим нещо да не би да е по-различно детето ни и да се отличава от другите.


Защото различните не ги приемат лесно, не им е лесно в живота, но пък им е интересно и забавно, ако не обръщат внимание. Бих предпочела детето ми да не се води по стадото или да прави нещата така, както то ги прави, като по калъп.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот valensiq » 22 Дек 2016, 17:01

Ама играчките особено при момиченцата, не виждам да е притеснително, след като останалото си му е наред. ;) А и сякаш момичета мъжкарани няма чак толкова... "обърнати" притеснението е при момченцата, да не станат гей.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот penny » 22 Дек 2016, 18:23

Не съм виждала много момиченца да се захласват по момчешки играчки или за много кратко са обръщали внимание и после пак са се връщали към куклите си.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот fawla » 16 Фев 2017, 15:12

Обикновено приемаме момичето да си играе с момчешки играчки, но виж момче да си играе с момичешки, вече е лошо. Май по-страшно е момчето да стане момиче, отколкото обратното. :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Jully » 16 Фев 2017, 15:36

Особено по-малки деца под 4-5 годинки че си играят с играчки за другия пол, няма нищо страшно, вече ако на 10 се облича с дрехите на майка си момчето, а момичето се прави на мъж може да е повод за притеснения.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот уморена » 23 Фев 2017, 16:31

Децата опознават света и няма лошо да играят с играчките на другия пол, какво толкова ае станало. нека да си играе детето, вече като порасне, ако продължава да клони към другия пол е малко притеснително, но пак няма какво да се направи.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот penny » 01 Мар 2017, 14:51

Защо трябва да се ограничава едно дете да играе само с момичешки или само с момчешки играчки? С каквото му е интересно, с това да си играе. Все едно да му кажеш няма да харесваш нищо друго, освен червени предмети.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Elica » 05 Мар 2017, 09:01

В крайна сметка според приятелите с това играе и детето. Но наистина е гордост един вид, когато момичето играе с играчки за момчета и е мъжкарана, виж, обратното си е наистина многоо притеснително. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Jully » 28 Апр 2017, 14:35

Elica написа:В крайна сметка според приятелите с това играе и детето. Но наистина е гордост един вид, когато момичето играе с играчки за момчета и е мъжкарана, виж, обратното си е наистина многоо притеснително. :lol:

Така е да! "На тати мъжкото момиче", и тя самата се фука, как винаги е играла с мъжки играчки, малко са тези, които признават влечението си към принцеси. Но едно момче никога не може да каже "обожавах да си играя с куклите на сестра ми!"
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот vanusha » 28 Апр 2017, 15:15

Децата трябва да се оставят да играят с каквото си поискат, да не бъдат смущавани и да им се дават разни определения. Защо момичетата да не играят с играчки за момчета, или момчетата да развиват някакви грижовни умения и чувства към момичешка играчка? какво лошо има. така или иначе, ако някой е с някаква сексуална ориентация, всяко едно опитване да се изтръгне това нещо, нито ще помогне, нито пък може да се промени.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron