Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот RichardGhval » 28 Апр 2017, 16:41

Незнам колко е голяма дъщеря ти,но за дете мисля ,че е напълно нормално,ако си задала правилно въпроса си
RichardGhval
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2017, 02:07

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Lollipop » 28 Апр 2017, 19:39

оставяйте ги тези деца да играят с каквото си поискат, има твърдения, че ако момчетата играят с играчки за момичета, после ще са по-добри бащи, а много от нас знаят какво е да имат баща, неспособен да обърне внимание на дететео си, нали?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Pipilota » 28 Апр 2017, 23:07

Lollipop написа:оставяйте ги тези деца да играят с каквото си поискат, има твърдения, че ако момчетата играят с играчки за момичета, после ще са по-добри бащи, а много от нас знаят какво е да имат баща, неспособен да обърне внимание на дететео си, нали?
И аз съм го чувала това, но не мога да купя кукла на сина ми, защото искал. може да съм консервативна, не знам, ноза мен ще е супер трудно да направят подобно нещо. а може би количка на дъщеря си ще взема без проблеми.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот kalina_216 » 29 Апр 2017, 11:08

С голям брат, като малка и аз си играех само с мъжки играчки, изобщо не пипвах нито една женска играчка, така ми стояха куклите. започнах да играя с тях чак, когато порасна брат ми и спря да проявява интерес към играчките си.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Jolene » 30 Апр 2017, 08:40

Няма нищо изненадващо, децата си играят с различни неща, без да им придават значение по пол иили нещо такова, остави я да играе с каквото й харесва. :))
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Lollipop » 06 Юни 2017, 12:26

Pipilota написа:
Lollipop написа:оставяйте ги тези деца да играят с каквото си поискат, има твърдения, че ако момчетата играят с играчки за момичета, после ще са по-добри бащи, а много от нас знаят какво е да имат баща, неспособен да обърне внимание на дететео си, нали?
И аз съм го чувала това, но не мога да купя кукла на сина ми, защото искал. може да съм консервативна, не знам, ноза мен ще е супер трудно да направят подобно нещо. а може би количка на дъщеря си ще взема без проблеми.

Да, при момчетата е малко по-специфично, защото наистина сякаш това разбърква мозъка, или по-скоро показва, че от малко е разбъркано мозъчето. :mrgreen: Но при момичетата няма проблем, повечето играчки за момчета са главно образователни, а фигурките са си унисекс.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот sky_100 » 15 Ное 2018, 15:04

При малки деца не виждам какво притеснително има. Те още са далеч от осъзнаване на пола си. И дъщерите ми си играеха с колички.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Lady M » 22 Мар 2019, 10:57

Аз не бих се тревожила. Съвсем нормално е като са малки да не им пречи, че играят с момчешки или момичешки играчки. Всъщност, за тях това разграничение не съществува. :wink: по-притеснително било в друга възраст, около 14-15 години, ако проявява интерес към неща, които касаят и вълнуват другия пол.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот Светлето » 27 Мар 2019, 11:07

Никога не съм се притеснявала, ако детето ми играе с играчки, които уж са подходящи за другия пол. Та те са малки. Нормално е да им е интересно. С времето всичко се променя и намества.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Дъщеря ми си играе с момчешки играчки

Мнениеот flip » 15 Юли 2019, 09:51

Не бих се притеснявала. То си е период на израстване и самоопознаване.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта