Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот Malina » 27 Яну 2017, 17:00

Ние раздадохме питка, въпреки че не беше у дома, минахме на църквата да запалим свещичка. Не сме правили друго.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот Bambaa » 31 Яну 2017, 12:55

Хубаво е обичаите да се спазват, какъв по-хубав начин да отбележиш и ознаменуваш това, че рожбата ти е на този свят :smile: ? Така всички, които си събрала на трапеза, ще ти предадат положителни емоции, радост, благословия.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот Malina » 17 Май 2017, 10:50

Bambaa написа:Хубаво е обичаите да се спазват, какъв по-хубав начин да отбележиш и ознаменуваш това, че рожбата ти е на този свят :smile: ? Така всички, които си събрала на трапеза, ще ти предадат положителни емоции, радост, благословия.

Гостите е редно да са жени, които да са орисници на бебето и да му пожелаят различни неща, хапва се сладко, за да е сладък живота на бебето. Не е нужно да се спазват всички обичаи, може и нищо да нае направи човек, моя приятелка даже не знаеше кога се падат 40-те дена на бебето.:)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот vanessa_ » 02 Сеп 2017, 10:48

Здравейте! При нас също наближава 40 ден на бебето - на 10 септември.
ЧУдим се какво да правим, решихме да отидем на църква, четяла се молитва на майката.. (т.е. на мен), поканихме свекървата, майка ми, сестра ми, сестрата на мъжа ми, няколко близки приятелки. След църквата ще отидем у дома, повечето от тях не са виждали бебето, така че ще донесат и подаръци за него, не знам дали е редно. Ще направя салати, няколко неща за хапване по-сериозни, но и много сладки неща. Толкова мисля, че стига, все пак за 40-те дена най-важно е посещението в църквата, ако решите да го правите.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Сеп 2017, 17:23

Хубаво е, че спазвате тази традиция. За моя син не съм правила нищо за празника, когато е ставал на 40 дена, не че съжалявам, но е хубаво дас е отбелязват различни празници с децата ни. Така че не спирайте да правите неща, които смятате за специални, че така бързо минава времето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот Stark » 04 Окт 2017, 10:17

Скоро ходих, бяха взели една питка и малко сладки на масата, оставихме по един подарък на детето, почерпихме се и това беше. Майката и бебето бяха минали през църквата, да се чете молитва на майката и на бебето, да ги пречистят от раждането.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво се прави за 40-я ден на бебето???

Мнениеот Malina » 30 Окт 2017, 13:59

Stark написа:Скоро ходих, бяха взели една питка и малко сладки на масата, оставихме по един подарък на детето, почерпихме се и това беше. Майката и бебето бяха минали през църквата, да се чете молитва на майката и на бебето, да ги пречистят от раждането.

От греха на зачеването, по-скоро. :razz: В раждането явно няма нищо лошо, но в зачеването явно има проблем.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта