Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот ТА МАРА » 15 Дек 2016, 22:27

Да ви се оплача, имам приятел, който е най-милото момче на света, но заедно с това е и вегетарианец, а от скоро - суровоядец.
Падаме си страхотно един по друг, но начинът му на хранене ми е проблем. Наскоро ме покани на едно от техните събирания /малък клуб по интереси/, в който имаше няколко ястия със сурова тиква - салата, нещо като крем, разбит с пасатора и вид студена супа.
Три дни след това не можах да се оправя от жестоки болки в стомаха. Гастро-то при което ходих ме посъветва да не ям повече сурова тиква, защото стомахът ми просто не може да я преработи. Споделих го с моето момче, което го прие така присърце /малко "петле" си е то, шантаво/, че показно ми изяде хрупайки :bump: :bump: половин тиква.
И нищо му нямаше...
Защо ми подейства така зле суровата тиква? И при вас ли е така или никога не ви е хрумвало да ядете тиквата сурова... :hammer:
ТА МАРА
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Дек 2016, 21:44

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот bditranslations » 15 Дек 2016, 22:35

Мило момиче, вие стомах ли имате или пасатор? Тиквата е много вкусна и полезна, но сурова ТЯ НЕ СЕ ЯДЕ! Проблем са многото целулозни фибри, които стомахът просто не може да преработи.И ви очакват неописуеми болки.
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот Galina.bg » 16 Дек 2016, 10:10

Да ядеш сурова тиква ми е много, много гнусно. Какви ли причини има един човек да прояде сурова тиква??
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот lini_leni » 16 Дек 2016, 10:23

Съжалявам, но не съм прасе, за да ям сурова тиква. Само варена и печена. Не желая да си причинявам и съсипвам зорлем стомаха. Ти защо искаш да го правиш? Любовта няма да те лекува, ако си разбиеш стомаха.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот ivoblinc » 16 Дек 2016, 14:53

Настъргана сигурно няма да е проблем да се яде. Като се овкуси с мед и орехи може и да мине. Но като количество си мисля, че ако е повече наистина може да има проблем със стомаха.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот analizatorka » 20 Дек 2016, 16:46

Сокът от тиква е много полезен. Като се смеси и с морковен или ябълков става още по-хубав.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот kalina_216 » 19 Сеп 2017, 15:22

Нямам никакви проблеми с яденето на сурови зеленчуци. И тиква ям, тиквичка, броколи, карфиоли, всички неща, които хората си мислят, че трябва да се ядат само и единствено сготвени. Дори суровата тиква има много мек и фин вкус, докато печена е страшно натрапчива.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот Jully » 19 Сеп 2017, 16:01

Тази мода да се яде всичко сурово изобщо не я разбирам, хората са решили, че това нещо трябва да се готви и отгоре на всичко рецептата е преминала теста на времето, тя е просъществувала във вековете.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот nefertiti » 19 Сеп 2017, 16:40

Звучи ми кофти честно казано.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Вредно ли е да се яде сурова тиква?

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2017, 18:15

На мен пък доста ми харесва, защото не обичам вкуса на печената тиква, много тежък ми идва аромата и не ми харесва. Обаче сурова е много фина, добавям я в салати , настъргана. На сок също съм пробвала.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта