Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот Локумът » 27 Дек 2016, 16:09

Аз до колкото разбирам, не е подуване на стомаха, а в червата, точно от глутена може да е, защото там се задържат неразградени власинки и се затормозяват червата.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот Malina » 10 Юли 2017, 15:05

Тези подувания на корема често са от неправилна диета, може и да прекаляваш със зеленчуците и стомаха да се е раздразнил. През това преминах аз, постоянно чувства за тежест, за болка, все едно съм изяла камъни. Оказа се, че съм прекалила със зеленчуците и салатите, трябваше да мина за кратко верме на готвено и всичко мина.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот Jully » 04 Авг 2017, 10:52

Отивай на лекар, всяко едно мнение може да е важно за теб, но най-вече пробиотици и трябва да задействаш лимфната система да работи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот kalina_216 » 04 Сеп 2017, 12:09

Ходи ли гастроентеролог или всичко мина и замина и не обърна внимание? :mrgreen:
Аз съм забелязала при себе си, че когато ям повече тестени храни и то най-вече под формата на филии, сандвичи и подобни, ориз също, после се подувам, боли ме, гадно ми е. Ако ям и някакви печени ядки не се чувствам добре. Затова гледам все по-пълноценно да се храня и разнообразно и да избягвам филиите.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот vanusha » 21 Сеп 2017, 19:00

На мен много ми помогна диета, изключих някои храни и всичко си дойде на мястото.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот Kaya » 15 Фев 2018, 13:04

По-добре първо да минеш през гастроентеролог, който да ти кажа какво трябва да изключиш от менюто си, при някои проблем е месото, при други може да са салатите. Всичко трябва да се яде с мярка, зад а няма подуване, а хората често залитаме в крайности. По себе си също мога да го твърдя, аз толкова обичам салати, че ако си харесам някоя, мога да ям само нея - без нищо друго, в продължение на месеци. Естествено, това после идва с бонус подуване и т.н. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Чувствам се подута, какъв лекар да потърся?

Мнениеот S_Milenska » 16 Фев 2018, 11:17

Задължително трябва да се посети гастроентеролог, може причината да е запек, и с подходящо лечение може да се оправи проблема ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта