Как се прави компресът с извара?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как се прави компресът с извара?

Мнениеот gabinka_80 » 22 Дек 2016, 13:07

Знам за компреса с извара, който препоръчва д-р Михайлов, но не ми става ясно как точно се прави! Има ли значение, дали изварата е домашна или купена? Слага ли се директно на врата изварата, или се увива в парцалче и тогава се поставя, без да опита в кожата?
Ако се слага на кожата, няма ли да се рони през цялата нощ и всичко да стане в извара, а и дори да няма ефект накрая от поставянето на компреса?
Кажете по-запознатите, как точно правите компреса и дали наистина е имал ефект, за какво сте го използвали? Дъщеря ми е с гнойна ангина и дори антибиотика не й помага! Помогнете ми! :-|
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот black » 22 Дек 2016, 17:25

Може и с такава от магазина, но да е безсолна. Пък и лесно може да се приготви вкъщи. Слагаш в топло прясно мляко малко оцет да се пресече и после отцеждаш.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот Galina.bg » 23 Дек 2016, 09:34

Компрес от извара за болно гърло?? Но защо, с какво ще ви помогне?
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот Nightmare » 23 Дек 2016, 09:53

Знам за този компрес, прилага се при кашлица, болно гърло, дори ангина. Най-вече при деца се използва, но никога не съм го пробвала върху моя син.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот gabinka_80 » 27 Мар 2017, 15:23

Nightmare написа:Знам за този компрес, прилага се при кашлица, болно гърло, дори ангина. Най-вече при деца се използва, но никога не съм го пробвала върху моя син.

Ами да, при малки и при големи се използва, много е ефикасен. Аз го пробвах вече и останах доволна. Моя приятелка ми е казвала, че буквално за една вечер издърпва гнойта от сливиците например.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2017, 16:04

Аз съм му почитателка от години, но скоро разбрах, че изварата трябва да е на кожата, преди я слагах на едно парцалче и тогава изварата, но било добре самата извара да опира в кожата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот vanessa_ » 28 Мар 2017, 11:15

Слагаш го на кожата, отгоре парцалче, отгоре найлон и един шал, с който да се фиксира и в леглото. Някои го слагат за през деня, но според мен пара и е неудобно, затова по-добре в леглото и да се спи с компреса, а и така не се усеща и не пречи, но на другия ден има доста изронено по земята, а и като се сваля много цала, затова най-добре в банята да се сваля.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот Jully » 28 Мар 2017, 12:31

Наистина ли помага? Не е ли само плацебо ефект? не мога да си обясня как може изварата да помага чак пък толкова, всеки компрес, който затопля няма ли да има същия ефект, какво е специално на изварата?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот Ernestina » 28 Мар 2017, 22:26

Добре де, а с кое свое свойство или компнент или де да знам аз какво, изварата ще помага под формата на компрес за ангини и нещат атам, които казвате?
Ако е заради белтъчини, то тогава мляко, сирене, яйца, че дори и пържола би помагала :))))
Сериозно, шегата на страна, любопитна съм. Как така извара?
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Как се прави компресът с извара?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Мар 2017, 22:50

Всъщност и аз не знам защо точно пък извара, но фактите са, че помага. Жестока гнойна ангина за 3 дена си кзлекувах само с извара. На врата, найлонче отгоре и шал. Просто и определено подходящо за децата, защото нито пари, нито създава нериятни усещания. По-добре е да се направи изварата след като се пресече кисело мляко и да се прецеди и да се сложи все още сравнително топла, но мен ме мързи. Купувам готова извара, изцежсам я на парцал който държа на топло в стаята и тогава слагам. Загрява се много бързО. ")
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron