Бихте ли си взели болничен между празниците?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2016, 10:16

Разбира се, особено с моята работа, която не е някаква поточна линия и сега почти нищо не правя на работа, разбира се, че си взех болничен, като не се сеща шефа да ни пусне! Всички дремят на работа и никой нищо не прави, убиват времето си там, то клиенти няма, всички са в хранителните магазини. :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Дек 2016, 10:47

Anka написа:Разбира се, особено с моята работа, която не е някаква поточна линия и сега почти нищо не правя на работа, разбира се, че си взех болничен, като не се сеща шефа да ни пусне! Всички дремят на работа и никой нищо не прави, убиват времето си там, то клиенти няма, всички са в хранителните магазини. :lol:

Съпругът ми има две фирми - една за счетоводство и една производствена. И на двете места е абсолютно забранено да се работи между празниците, това са 4 дена, които доставят удоволствие и уважение на служителите. Не се губи чак толкова много, ако се почива някой друг ден, а хората после се връщат с енергия и желание за работа, а и са благодарни за това,което получават. не е трудно да си поглезиш малко хората и да получиш в пъти повече, отколкото да ги оставиш отегчени на работа. Коледен бонус + почивка,какво повече им трябва за хубави празници, а и ние успяваме да починем и да пътуваме.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот страстоцвет » 29 Дек 2016, 11:23

Болничен бих взел, ако съм болен, иначе си оставям отпуска и за мен е простотия да се работи между Коледа и Нова година, хората са преяли и изморени, празнично им е не им се стои на работа, ако не е нещо много важно като работа - примерно в магазин, където нон стоп има клиенти независимо от празниците, не пречи и да се почине малко.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот julianne » 29 Дек 2016, 12:21

Управниците тъкмо решиха да не се сливат празниците и вече почнаха номерата - болнични, не знам какво си :lol: . Всички работят, в някои професии даже още повече работят по самите празници. Кой както я нареди.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2017, 16:37

julianne написа:Управниците тъкмо решиха да не се сливат празниците и вече почнаха номерата - болнични, не знам какво си :lol: . Всички работят, в някои професии даже още повече работят по самите празници. Кой както я нареди.

Който си взема болнични, заради почивните дни, би го направил винаги и без оглед на това, дали се сливат почивните дни. Аз бих си взела отпуск, ако искам, не болничен.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:33

Донякъде това може да се наречеи практика, но например в нашата фирма, тази година между празниците, повечето наистина си бяха болни, тези в отпуска и те намазаха с вирус и те бяха болни. :) Винаги оставаше въпросът, дали наиситна е позволено да си болен, или не. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот analizatorka » 31 Яну 2017, 00:03

То направо дърпаш дявола за опашката :lol: - взимаш си болничен и после наистина ако се разболееш? Затова когато съм си болна, съм си болна, когато съм отпуска, съм си отпуска.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2017, 17:01

И на мен ми се е случвало да разболея между празниците, но ми е било съвестно да си взема болничен, ще кажат тая се прави.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот belleville » 02 Фев 2017, 17:27

Как може да се разсъждава по такъв начин? Защо някой ще си мисли, че се правиш на болен? Човек да не посмее да се разболее, защото другите кой знае какво щели да си мислят. Ами налага се, сега който мами, си е за негова сметка, но не може така да слагаш всички под един знаменател, че са измамници.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот sofi_black » 07 Фев 2017, 15:01

Хора всякакви, знаеш ли кой какви филми си прожектира, но пък никой не е длъжен да се съобразява с техните мисли и представи.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron