Бихте ли си взели болничен между празниците?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Дек 2016, 15:00

Края на годината сме, много хора сляха почивните дни, ако имат останала отпуска, но има и такива, които нямат такава. По стечение на обстоятелствата, дори сега съм и болна и не знам, дали е удачно да си взема болничен. Не искам да изглежда, сякаш се скатавам от работа, но и да подсмърчам не ми се вижда много добра идея. :cry:
Вие бихте ли си взели болничен между празниците, само за да слеете почивните дни, или ако наистина имате нужда от него?
Всеки болничен между празниците ли означава, че не си болен, а просто си почиваш? :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Slavena » 27 Дек 2016, 15:03

Бих си взела без да се притеснявам, няма кой шеф да оспори болни4ния ти след като е издаден от лекар дори и да си здрава а след като си болна изоб6о нямаше и да се замисля
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот mix_twix » 27 Дек 2016, 15:20

Не бих, става малко после "иди обяснявай, че нямаш сестра"..., кат си болен, ак оне те видят да се влачиш по коридорите, пак няма и да ти повярват. Ако няма кой да потвърди болестта ти автоматично няма кой да ти повярва. Вярно, че не може да се оспори, но се гледа с едно друго око на нещата.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот borkova » 27 Дек 2016, 15:38

Първата мисъл на работодателя сигурно ще бъде, че се скатаваш :lol: . Така че дали наистина си болен или не няма особено значение. На някои не им пука кой какво ще си помисли. Аз рядко си взимам болничен, трябва да съм пред умиране или детето да е болно.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот mix_twix » 27 Дек 2016, 15:55

borkova написа:Първата мисъл на работодателя сигурно ще бъде, че се скатаваш :lol: . Така че дали наистина си болен или не няма особено значение. На някои не им пука кой какво ще си помисли. Аз рядко си взимам болничен, трябва да съм пред умиране или детето да е болно.

Така е, ама не е често и към колегите си, да ги заразяваш, заради това, че не можеш да си вземеш болничен, или че си упорит и искаш да си работиш болен. Става, ако си сам самичък и няма на кой да повлияеш.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Локумът » 27 Дек 2016, 16:10

То е ясно, че никой няма да ти повярва, ама отивай и се лекувай. 2-3 поста въув фейсбук, че ти е зле, снимаш си лекарствата и подсмърчаш носово по телефона и си готова. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Дек 2016, 16:18

На всеки се случва да се разболее, особено по време на тези грипове. Когато няма злоупотреба и съвестта ти е чиста, може спокойно да си вземеш болничен! Повечето шефове са разбрани и когато има вируси ги има, не мисля, че някой иска служителите му да се мъчат на работа и да разболяват и околните. А и ако работиш с клиенти, то не е приятно да кихаш и кашляш насреща им. Това е инвестиция и в работата! Не се притеснявай, ако имаш поодбна нужда.
Все пак най-вече болничните за ПОЧИВКА са до съвест, ако това е системно, може да се обърне внимание, но когато има нужда, е по-различно. Все пак, ако през цялото време съвестно си вършиш работата, не би трябвало да има защо да се притесняваш, че ще бъдеш разбрана неправилно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот Mauritius » 27 Дек 2016, 16:53

Много си взимат болничен даже за да не си хабят от отпуската, нали все се пишем тарикати българите. В малък колектив се забелязва, кой злоупотребява, но в по-голям не е точно така май.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот irka » 28 Дек 2016, 14:24

Забелязва се, има хора за всичко, следят :mrgreen: . Като ми трябват дни, си взимам отпуска, като нямам не взимам, какво да правя.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Бихте ли си взели болничен между празниците?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Дек 2016, 16:56

По съм склонна да си взема отпуска, вместо болничен и съм го правила, за да не става много болничния. Тази година февруари синът ми беше целия месец болен, взех си болничен точно за една седмица, после мъжа ми, после бях отпуска. Но вече не мисля да правя така, като имам нужда от болничен - вземам, без значение празници ли са, делници ли са. Хората злоупотребяват, а аз примерната Мара... не, мерси!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта