Какво е вашето новогодишно меню?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Тиамат » 29 Дек 2016, 01:05

Имам съседка, която обича да готви и слага софри, каквито аз , колкото и да се старая не мога да достигна. Та а, тя ме е поканила на гости . Смятам да да се присъединя като занеса нещо различно - може би от индийската или мароканска кухня. Прочетох тук във форума за салата от спанак с кълнове, авокадо и още нещо. Подсетиха ме. Май и аз ще я стъкна :smile:
Тиамат
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2016, 00:48

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2016, 09:25

На нова година обикновено съм в шумна компания с много хора. Никога не се захласваме по яденето, а и по-възрастните обръщат внимание главно на храната, а ние на приятната компания и пийването. :mrgreen:
Преди да изляза ще вечерям у нас малко, защото обикновено се готви, като за сватба.
До колкото знам, последните дни се обсъжда следното меню:
руска и млечна салата (и ние като останалите :lol: )
капама
дробчета по селски (баща ми много ги обича и винаги майка ми приготвя)
баница с късмети разбира се
чийзкейк (той си е моята поръчка)
а малкият си е поръчал шишчета. :mrgreen:
Надявам се да има и поне една зелена салата, но се съмнявам.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот pravilno » 29 Дек 2016, 10:09

По празниците наистина се готви като за последно, толкова много храна има, че я дояждаме дни наред после :lol: . Обикновено сме или при свекървата, или при майка ми и основно те се въртят в кухнята, аз съм само асистент :grin: . Има сарми, пържоли, сухи мезета, питки, баници, абе общо взето всичко, което през годината рядко е било на масата :lol: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Дек 2016, 10:32

Аз се изучих и си поръчвам кетъринг, не ми се занимава постоянно да готвя, събираме се доста хора и ако трябва да приготвям за всички, направо ще ми призлее. Отдавна надминахме годините с това да се събират пари за нова година, та всеки носи каквото прецени.Обикновено всеки гледа да се представи на ниво и главно се носят мезета и някакви по-екзотични предястия.
За мен остава винаги вечерята и десерта, с предястия и мезета не се занимавам. Поръчала съм тази година свински ролета със зеленчуци,а десерта ще е някаква торта, мисля за Френска селска торта и толкова от мен... :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот страстоцвет » 29 Дек 2016, 11:25

Много хитро, иначе празника може да е и в кухнята. Аз ще съм с приятели, разбрали сме се да си поръчаме пица, KFC и много бира, една баница каза, че ще донесе една мома и стига толкова. :mrgreen:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Lisica » 29 Дек 2016, 12:15

Аз съм на дискотека, в 22ч имам среща, до тогава кой каквото - ял, ял! Менюто ще са на мама специалитетите - пилешко с майонеза и гъби в гювеч и салата. Хапвам по малко и заминавам да танцувам. :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот zheleva212 » 29 Дек 2016, 16:29

На Коледа е семейното сбиране, на Нова година може да отидеш някъде навън или на друго място. Повечето така правят и не се занимават с трапези, които те да приготвят.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Malina » 30 Дек 2016, 10:12

Ние ще сме на гости, но пак трябва да занеса нещо, тъй като всички сме млади моми и все още се доказваме, сме си разпределили задачите, една ще сготви салатите, другата основното, третата десерта, а за една позната, която има 3 деца и работи, оставихме само да нареже мезетата. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Дек 2016, 16:36

pavleta написа:Не се гаври с хората си, мусаката я отложи за след Нова година :lol: . Всеки гледа да приготви нещо по-така за празничната вечер, може едно да е, но да го има :smile: .

Е, чак да се гавря.. ква гавра. Няма да ходим никъде, вместо да си почина, нямам намерение да ставам роб в кухнята. Даже днес реших, че ще поръчам пица. :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта