Какво е вашето новогодишно меню?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Kaya » 28 Дек 2016, 11:28

Не е ли време да започнем да обсъждаме менюто за Нова година? :) Всяка година приготвям едни и същи неща, но сега мисля за малко разнообразие, макар че не съм сигурна, дали бих успяла да го постигна.
Винаги правя домашна руска салата,зелена салата, млечна, пържоли сгъбен сос и сметана, за десерт тирамису, а и разбира се баницата с късмети.
При вас како е новогодишното меню и за колко човека готвите? :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот vanusha » 28 Дек 2016, 12:41

Тази година ще празнуваме с приятели, но приготвянето на менюто се падна на мен, защото аз ще съм единствената свободна жена.
Говорихме да приготвим палачинкова торта с колбас, майонези, лютеници и т.н
салатите са обичайните - млечна, руска, зелена, пълнени яйца и пълнени гъби, баници, баклава.
основното пържоли с топено сирене, сметана и гъби, както и скара.
за десерт някаква торта, не съм решила каква.
това е. :roll: дано да успея да се справя.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Guppy » 28 Дек 2016, 12:55

vanusha много богато меню!
У дома ще бъдем само ние със сестра ми и тяхното дете, та като цяло празника ще е по-скоро за децата. Планираме да има сандвичи и пица за децата, краставички и домати -то ваобичат най-много.
за нас възрастните решихме да направим баклава, баница с късмети, основното ще направим някакъв гювеч микс- пържоли, сърми, даже ако има място и малко картофи да сложим. салатите ще са класическите руска и млечна и у нас, мъжът ми много ги обича и двете, както и нещо по-екзотично за нас със сестра ми, спряла съм се на спаначена салата с нар и синьо сирене, краставица, малко кълнове с мед и орехи.
Десерт не мислим да има, защото и без друго ще се прекали с яденето, а баклавата е достатъчно сладко допълнение! :)
Светли празници!
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот klara » 28 Дек 2016, 12:58

Аз ще съм на гости и ще се отчета само с едно тирамису, но други години приготвям баница с късмети, салати, рулца от шунка и пълнеж, за основно миналата година пекох пълнена пуйка с гарнитура картофки.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Lili_gagarin » 28 Дек 2016, 13:14

klara написа:Аз ще съм на гости и ще се отчета само с едно тирамису, но други години приготвям баница с късмети, салати, рулца от шунка и пълнеж, за основно миналата година пекох пълнена пуйка с гарнитура картофки.

на гости най-хубаво, не се занимаваш с нищо.
Аз винаги давам пари и си измивам ръцете, нося нещо луксозно за пиене и съм готов.
тая година съм на заведение и няма да нося нищо, само ще консумирам на спокойствие.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот Yunona » 28 Дек 2016, 13:45

По Коледа съм твърда традиционалистка, но за Нова година предпочитам съвременна кухня, като задължително има нещо ново, за да ни тръгне на новичко годината :)
Традиционна е единствено баницата с късмети, но я хапваме сутринта за закуска.
Тази година новото ще е основното ястие - пуешко роле със сушени плодове и шам фъстък върху пюре от сладки картофи с мащерка.
Ще започнем с разнообразни, но лесни за приготвяне неща - мини салатки от различни зелении с цветни чери домати, кедрови ядки и балсамова редукция. Брускети - с аншоа, със задушени манатарки, с гриловани зеленчуци и сирене грана падано. Солени тарталетки с мус от пушена пъстърва.
След основното ще сервирам две плата - едното със сирена и плодове, а другото - месно (прошуто, суджук, филета).
За десерта имаме спор с малката дъщеря - на мен ми се прави еклерова торта, тя настоява за шоколадова с малини. Накрая сигурно ще направя и двете. Тя и бездруго ще си празнува с нейните приятели, та съм обещала помощ и за менюто на тийн партито :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот gabinka_80 » 28 Дек 2016, 13:50

Страхотни идеи! Според мен менюто зависи много от това какви ще са гостите, ако има такива, ако сте семейно и мусака да сготвите и да ви е вкусно, няма нищо лошо и с радост ще бъде посрещанато, след като семейството го обича.
Не съм мислила за меню все още, ще бъда с родителите ми и може би майка ми ще приготви нещо, за мен остава салата, на която много държа, но още не съм измислила.
А баницата ние също я ядем за закуска, но след 12ч задължително си проверяваме най-напред късметите, после я ядем. :lol:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот kauda » 28 Дек 2016, 14:58

Не знам с какво меню, но като чета някои ще посрещнат новата година в кухнята! :lol:
Аз ще съм с двойка приятели - ставаме общо 4-ма, менюто ще е паста с песто готово от магазина, хубаво вино, ще купим качествени сирена и мезета, вкусна зелена салата, имам една любима с краставици, маруля, спанак, зелен лук, синьо сирене и запечени кедрови ядки, малко авокадо и няколко парченца прошуто. става много вкусно и всички го харесват.
Брускети само от по-препечена франзела на Лидл има страхотни черни франзели, леко намазана с майонеза и няколко парченца пушена сьомга отгоре ще доукрасяват масата. Общо взето менюто ми приключва и се прави за около 30 минути,айде с баницата около 50! :mrgreen:
нямам навика да преяждам по празниците, а сервирането на безброй неща и тежки меса в комбинация с млечни е направо убийствена, та не това не начина по който искам да посрещна новата година - преяла и с газове! :mrgreen:
Весели празници и другата година обърнете повече внимание на компанията, а не на огромната трапеза. :xmas:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Дек 2016, 16:54

Всичко ми харесва, браво! Ние тази година, отново, ще сме си сами вкъщи, та не мисля да се оливам в приготовленията, а и най-вероятно ще заспя още към 10ч. :mrgreen:
Ще направя баница, някаква салата, и нещо за вечеря, което си изберат, обичайно, като всеки ден. :roll: Може и мусака да направя. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво е вашето новогодишно меню?

Мнениеот pavleta » 28 Дек 2016, 17:08

Не се гаври с хората си, мусаката я отложи за след Нова година :lol: . Всеки гледа да приготви нещо по-така за празничната вечер, може едно да е, но да го има :smile: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта