Давате ли късна закуска на децата си?!

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Яну 2017, 10:10

Andrey написа:Ми като е свикнало така детето... ама кофти е, че родителите често не се сещат, че по тоя начин вредят адски много, но какво да се прави, не можеш да кажеш на някой, че си гледа зле детето, трябва сам да се сети, че нещо не прави какво трябва.

може пък сега, като се замисля, детето да е на някаква специална диета, която да налага късно хранене. Макар че скоро разглеждах някакви оферти за лагери с моя приятелка, а там имаше хранене в 21, след вечерята, която е в 6-7ч. Може би ако е вечеряло твърде рано, нормално да огладнее след 3-4 часа, докато стане време за сън, но пак ми е откачено, По-добре вечерята да е в 8 и да си ляга в 10, отколкото да яде непосредствено преди лягане.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Яну 2017, 20:59

Ако иска, бих му дала, но да не бъде системно. Ваканцията малкия си ляга много късно, към 12-1ч. през нощта, но досега само веднъж съм му давала да яде, искал е ама съм отказвала. Вечеряме рано- към 6-7ч и после хапваме ядки, или нещо дребно там за зарибявки пред тв, но по малко или морковчета, краставички.:) към 9ч сме спрели с всякакво ядене, пита някой път, но рядко позволявам :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Malina » 08 Яну 2017, 11:08

Ако е малко детето и е на специален режим, няма нищо лошо да му се даде нещо за хапване, но ако се храни през цялото врмее нормално и си приема достатъчно храна, вече е твърде затормозяващо за организма. Но всеки си знае, няма как да се наложи ткаова мнение, освен, ако съвет не е търсен, но ако жената вярва в убежденияа си, че прави правлно, никой от нас не може да я откаже от това.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Snejna » 08 Яну 2017, 18:17

Дано жената да има оправдание, че причинява такова нещо на детето си. После ще има да се вайка защо детето й е дебело, преминах през това и хич не е лесно, гледаш да следиш всяка хапка на детето си, докато отсаналите просто се забавляват и хапват каквото намерят...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот julianne » 09 Яну 2017, 13:30

Ако хапва нещо дребничко - парченце ябълка или ядки или подобно, какво лошо има? Някой път му се прияжда на човек. Но не и да се прави втора вечеря. Това вече е по-лошо, организмът не може да си почине.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2017, 11:20

julianne написа:Ако хапва нещо дребничко - парченце ябълка или ядки или подобно, какво лошо има? Някой път му се прияжда на човек. Но не и да се прави втора вечеря. Това вече е по-лошо, организмът не може да си почине.

Тук ма й не става въпрос за парченце ябълка, а за парченца баничка.... :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Локумът » 15 Яну 2017, 11:35

Ако през деня не се храни пълноценно детето, вечерта може да поиска да си хапне нещо такова, и в това няма нищо лошо, чак толкова. Но по-скоро трябва да се обърне внимание на това, което яде през останалото време. Дори и ние не ядем нищо вечер, освен чипс веднъж седмично на семейните ни кино вечери.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Bambaa » 16 Яну 2017, 11:35

Аз си спомням като бях по-малка играех до късно и тогава ми се прияждаше нещичко. И сега децата не си лягат много рано, може и това да е причината.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2017, 13:44

Bambaa написа:Аз си спомням като бях по-малка играех до късно и тогава ми се прияждаше нещичко. И сега децата не си лягат много рано, може и това да е причината.

Но твоите игри, ако са били навън е било нормално и разбираемо и моите лятото се прибират в 10-10:30 от игра пред блока и често хапват, но до тогава са тичали и са хабили енергията си. Сега зимата почти не се движат в сравнение с лятото и не бих им дала да се озъртат около чиниите ей така по сред нощ.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Петя Георгиева » 20 Май 2019, 10:42

Давам едно междинно хранене, следобед, и то е под формата на плодове основно. Като чета на това дете колко хранения му се осигуряват, че то на възрастен биха били много. :eek:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта