Давате ли късна закуска на децата си?!

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2016, 16:14

Днес се заговорих с една мама и тя ми каза, че нейното момиче на 3 години яде по 6-7 пъти на ден! Детенцето не е дебело, но и не е от най-слабичките. :roll: Менюто й е такова, че сутринта закусва примерно попара, след 2 часа хапва плодове и мъфин, на обяд яде супичка с десерт, следобед си хапва бисквитена торта или кремче, друг плод, за вечеря яде отново супа или някаква манджа, а преди да си легне към 22ч. искало да яде пак и тогава яде бисквити, мъфин отново, някаква баничка, или месо, а през нощта отново си хапвала, ако иска нещо. :shock:
Аз останах безмълвна! Дъщеричката ми е на година и половина и не яде толкова много, приключва с яденето към 20ч и повече не се яде до сутринта, а това дете яде уникално много! Вие какво мислите за такъв режим, правилен ли е?! :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Nightmare » 29 Дек 2016, 17:00

За мен е нормално дете да има междинни закуски между основните яденета, но да яде тогава плодове, а не вафли и бисквити. Но десет часа, че и през нощта не е нормално вече.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Malina » 30 Дек 2016, 09:29

Според мен за голямо здраво дете всичко това е повече от излишно, как така ще яде толкова много?! :shock: Кога успява коремчето да си почине, да е бебенце, което се кърми на 2-3 часа, го разбирам, но това е постоянно ядене, което не го намирам за нормално. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот franky » 30 Дек 2016, 09:58

Майката е изпуснала контрола, сега ще й по-трудно да възвърне нормален режим на хранене, но не е невъзможно . Стига да го направи, а май тя няма такова намерение както виждам.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 11:16

както се казва, добре, че децата оцелявата въпреки грижите на родителите им. :mrgreen:
Как на толкова малко дете ще дават да яде по сто пъти на ден! Снощи бях взела по една закуска на моите за днес и вечерта малкия ми син вика тва в 10ч. мога ли да си хапна... казах - по това време не се яде, утре за закуска! И то е голямо дете, не си предста3вям малко коремче да се товари толкова много и то постоянно! Едно е да се яде плод, друго е да се набива стабилно през 2 часа.. но всеки си знае.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот mix_twix » 03 Яну 2017, 15:21

На мен това ми звучи някак си много тъпо, кога детето ще успее да си почине от постоянното ядене? Дори и по сред нощ да е, не трябва да се яде, колкото и да е гладно, така се създават навиците и на среднощното хранене..
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот kauda » 03 Яну 2017, 16:00

Не бих се съгласила на такова късно ядене, аз самата след 9ч гелдам да не ям абсолютно нищо, а какво остава тепърва детето да яде и д аси ляга. Дори и да няма проблеми с килограмите, това изгражда навици, които после с времето вече могат да създадат проблеми, дори и сега да няма такива.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Яну 2017, 17:04

Тук мога да кажа, че всеки луд е с номера си, тая храна не е Ли твърде много тая храна за толкова малко дете само на 4 години?! Някои родители не мислят какво причинят на децата си..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Fancy » 06 Яну 2017, 17:59

Стомахът привиква с това количество, което му се дава. Разбирам детето да е тийнейджър, който постоянно е гладен и изразходва много енергия и затова да яде често, но малко дете не е нужно да се храни толкова. Това минава всякакви граници и така просто се залага страшна бомба.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Давате ли късна закуска на децата си?!

Мнениеот Andrey » 06 Яну 2017, 18:02

Ми като е свикнало така детето... ама кофти е, че родителите често не се сещат, че по тоя начин вредят адски много, но какво да се прави, не можеш да кажеш на някой, че си гледа зле детето, трябва сам да се сети, че нещо не прави какво трябва.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта