Не изхвърляйте банановите кори!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Не изхвърляйте банановите кори!

Мнениеот YoLindi » 29 Дек 2016, 18:27

Разбрах, че банановите кори също е полезно да се ядат и били много полезни. Помагат при запек, съдържат много витамини и минерали. Някак си не мога да си представя, че ще почна да ям кори от банани :shock: . Вие бихте ли го направили? Оказва се, че тя помага при главоболи, като се сложи на челото, фините бръчки изчезват като се втрива смляна кора. Използвали ли сте банановата кора за нещо или директно я хвърляте? Аз вече преосмислих тази информация и ще се замисля преди да я изхвърля.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Не изхвърляйте банановите кори!

Мнениеот Malina » 30 Дек 2016, 09:27

За първи път чувам, да се намажа с нея - бих, но да я ям, по-скоро ще се усъмня преди да го направя, може би евентуално с био банани, ако и аз съм си ги брала и отгледала, иначе с тея от магазина не бих рискувала изобщо.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Не изхвърляйте банановите кори!

Мнениеот franky » 30 Дек 2016, 10:06

При суха и загрубяла кожа вътрешната част на кората се остъргва и с нея се намазва кожата. После става мека и гладка като бебешко д...... :smile: . Ползвала съм я и за подхранване на стайните растения. Смилам я и я слагам в саксиите.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Не изхвърляйте банановите кори!

Мнениеот sofi_black » 30 Дек 2016, 10:23

Обелките на бананите съдържат много калий и фибри, желязо. Сигурно заради фибрите помагат при запек.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Не изхвърляйте банановите кори!

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 11:14

franky написа:При суха и загрубяла кожа вътрешната част на кората се остъргва и с нея се намазва кожата. После става мека и гладка като бебешко д...... :smile: . Ползвала съм я и за подхранване на стайните растения. Смилам я и я слагам в саксиите.

Не загнива ли гадно в саксиите?! :front: После махаш ли я или я оставяш там/
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Не изхвърляйте банановите кори!

Мнениеот Mon_ton » 24 Юли 2017, 14:20

Сигурна съм, че използването на банановите кори няма да е свързано с яденето им така, както ядем банан. Може да се изпозлва, както си казаха да се наложи на челото, аз съм използвала да си мажа ръцете с тях и т.н. :) Но надали някой яде кори.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта