Сълзят ми очите, когато е студено?

Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Яну 2017, 12:58

Не знам дали на някой се е случвало, но на мен, когато стане студено, веднага почват да ми сълзят очите. Дори, ако реално не изпитвам някакъв зверски студ, те пак сълзят. :roll: На някой случвало ли му се е и има ли спасение, много е неприятно. Ако някой се е сблъсквал с този проблем, да сподели дали и как е успял да се справи? :roll: А и не само аз, синът ми е същия и на него му сълзят очите при студа.. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот mix_twix » 03 Яну 2017, 14:47

Спасение от тва няма, може да пробваш да си слагаш някакви капки, които са само за овлажняване, най-вероятно заради сухотата това рефлектира и кара очите ти да сълзят, но ако имаш оплаквания като бодеж и сърбеж, тогава беж на лекар.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот boriana11 » 03 Яну 2017, 16:29

Имам същия проблем, от него отърване няма. Всички доктори ми казват "сигурно е някаква студова алергия". Една докторка ми предложи да опитам преди да излезна навън да си наплискам очите със студена вода - има някакъв положителен ефект. Другото, което забелязах е, че с шапка на главата сълзите по-малко текат. Просто трябва да го приемеш и да си ходиш с кърпичка в ръка.
boriana11
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2017, 16:24

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот kauda » 03 Яну 2017, 16:40

Проблемът ти няма решение, аз съм същата, особено има ли вятър, или някой път незнайно защо, друг път не ми се случва, не знам на какво се дължи. Има дни в които дори и да не съм на студено, почнат ли веднъж да сълзят целия ден проревавам. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот pile.shareno » 03 Яну 2017, 21:31

опитай с витамини за лигавица.Например герикапс витамини А и Е.Успех :wink:
pile.shareno
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2017, 21:28

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот Михаела.Георгиева » 03 Яну 2017, 21:51

Имам този проблем, решавам го чрез носене на очила с плътни рамки. По този начин слъзният канал се затопля и сълзите си минават по него, вместо да се стичат отвън по лицето.
Михаела.Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2017, 21:46

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот rose_92 » 04 Яну 2017, 02:26

И аз съм така - особено когато духа вятър. Освен това очите ми почват да сълзят, когато са уморени или работя по цял ден на компютър. Много е неприятно, особено ако си сред хора и трябва да се обясняваш защо "ревеш"..Купих си едни капки за очи обаче голяма разлика не виждам - май няма спасение от това.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот fawla » 04 Яну 2017, 10:52

rose_92 написа:И аз съм така - особено когато духа вятър. Освен това очите ми почват да сълзят, когато са уморени или работя по цял ден на компютър. Много е неприятно, особено ако си сред хора и трябва да се обясняваш защо "ревеш"..Купих си едни капки за очи обаче голяма разлика не виждам - май няма спасение от това.

На мен ми се случва рядко, при по-силен вятър, но все е неприятно и вссе обясняваш, че всъщност не ревеш. :mrgreen: Но от друга страна си има и някакъв чар! :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот ivoblinc » 05 Яну 2017, 15:20

Това според мен е реакция на окото към студа и няма как да се избегне. Не знам и дали може да се "тренира", за да не се появява.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Сълзят ми очите, когато е студено?

Мнениеот fawla » 16 Фев 2017, 15:10

ivoblinc написа:Това според мен е реакция на окото към студа и няма как да се избегне. Не знам и дали може да се "тренира", за да не се появява.

И според мен е това и няма как да се предпази човек, или се случва или не, каквото - такова, само трябва да се внимава с грима, или поне да е водоустойчив.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта