От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

От кога оставяте децата си сами вкъщи?

над 5
0
Няма гласували
над 6
0
Няма гласували
над 7
2
33%
над 9
2
33%
над 11
2
33%
 
Общо гласове : 6

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот valiopaf » 06 Яну 2017, 09:39

Като си спомня, и мен ме оставяха сам още от първи клас. Нашите работеха, майка ми обедната почивка отскачаше да ми даде обяд и пак се връщаше на работа. Това в ония години беше нормално. Сега и това трудно става, защото родителите често работят по-далеч от домовете си. Май първи клас се явява граничния - малките големи малчугани :smile: .
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2017, 11:53

valiopaf написа:Като си спомня, и мен ме оставяха сам още от първи клас. Нашите работеха, майка ми обедната почивка отскачаше да ми даде обяд и пак се връщаше на работа. Това в ония години беше нормално. Сега и това трудно става, защото родителите често работят по-далеч от домовете си. Май първи клас се явява граничния - малките големи малчугани :smile: .

И нас с брат ми ни оставяха, но малко по-големи, но сега а опасно да си оставиш децата, а и закона дори не ти го позволява.. :( Общо взето минаваш между капките.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2017, 13:59

При някои деца може да им имаш доверие, но някои са като тарзан в стъклен магазин и просто не се получава, въпреки усилията.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот borkova » 10 Яну 2017, 11:22

На момиченцата като че ли повече може да се довери човек, няма да създават грижи и са по-отговорни и оправни сякаш. Познатите ми, които имат момичета, нямат проблеми, оставят ги. А при момчетата е друго, даже домашните не си сигурен дали ще си напишат :smile: .
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот asdddwww » 20 Апр 2017, 12:17

borkova написа:На момиченцата като че ли повече може да се довери човек, няма да създават грижи и са по-отговорни и оправни сякаш. Познатите ми, които имат момичета, нямат проблеми, оставят ги. А при момчетата е друго, даже домашните не си сигурен дали ще си напишат :smile: .
Защо? Всичко зависи от детето, домашните са най-малкия проблем, да не се нарани е по-важното. не е от пола а от навиците и доверието, които са изградени в детето.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот Notification » 20 Апр 2017, 15:45

Някои деца и на 6-7 години могат да бъдат оставени сами вкъщи, други трябва да се гледат и пазят докато станат и на по 10 и на 11. Зависи от детето, ако е непослушно, ще е непослушно винаги и ще крие риск за своето здраве и за къщата.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот asdddwww » 27 Апр 2017, 13:45

Точно, зависи от самостоятелността и способностите на детето, някои са по-оправни, други не, а на трети не им се дава шанс да покажат какво могат и как биха се справили.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот skyfly » 27 Апр 2017, 16:07

Не ги оставям, децата ми живеят в къща на село, много по-различно е от близостта на съседите в града, когато станат поне на 14 може да реша да ги оставя, до тогава не бих могла. По-страшно е и за самите деца, шумовете са много и т.н., докато в града се обслушва 1 коридор, на село има градина, двор, животни, различни сенки и някоя змия може да премине.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Апр 2017, 21:31

Когато аз бях малка, толкова много ме оставяха, на газовия котлон си готвих и се оправях, на 10 годин ивече бяхме толкова големи, че и вечер оставахме сами. Сега обаче децата с амного неспособни и това е заради родителите, че не им дават достатъчно свобода и възможности.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: От кога оставяте децата си сами вкъщи?

Мнениеот S_Milenska » 28 Апр 2017, 09:58

Monika_Spasova написа:Когато аз бях малка, толкова много ме оставяха, на газовия котлон си готвих и се оправях, на 10 годин ивече бяхме толкова големи, че и вечер оставахме сами. Сега обаче децата с амного неспособни и това е заради родителите, че не им дават достатъчно свобода и възможности.

Преди години беше така, но и родителите ни ни оставяха по цял ден навън да играем,имаха ни по-голямо доверие, вярваха, че сме и способни. Сега подценяваме децата, но за мен е нормално дете на 7 години да се оставя вече само и да му се позволява да си претопли обяда да речем или да си нареже парче кашкавал.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта