Има ли рецепта за близнаци?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот Ginger » 06 Яну 2017, 13:00

Хормонално лечение не прилагат ли преди ин витро процедурата? Как ще се прилага на някой, който няма нужда?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот Ernestina » 12 Яну 2017, 17:49

Може би се има предвид медикаменти за стимулация, заради които да се произвежда повече от една яйцеклетка и вече шанс да се оплодят. Но това го прилагат само доктори в методите за лечение на жени с проблеми. В никакъв случай не е домашен метод за близнаци. Божа работа си е за близнаците.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот viking » 12 Яну 2017, 23:24

Абсолютно,много почнахме да се бъркаме на природата, но по естествен начин да заченеш близнаци е голям дар.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2017, 10:58

много жени имат проблеми с хормоните и се налага стимулация, след това е по-вероятно да се получат близнаците и в това няма нищо неестествено, така организма отговаря на лечението. Но ако може да се направи нещо за близнаци, защо да не, так аили иначе е Божа работа, дали ще се случи наистина, или не. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2017, 11:12

silver933 написа:много жени имат проблеми с хормоните и се налага стимулация, след това е по-вероятно да се получат близнаците и в това няма нищо неестествено, така организма отговаря на лечението. Но ако може да се направи нещо за близнаци, защо да не, так аили иначе е Божа работа, дали ще се случи наистина, или не. :)

Абсолютно, не се знае дали и кой ще зачене близнаци, а и зачеването не винаги означава, че близнаците ще бъдат износени, за съжаление. :-| Накря може да има само едно бебе.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот Локумът » 15 Яну 2017, 11:34

Като си стане - си става. Ние не сме търсили рецепти, нито сме правили нещо специално, но накрая си имаме близнаци, въпреки че в рода ни никой не е имал. т.е. нито в моя, нито на жената.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот Bambaa » 16 Яну 2017, 11:52

Казват специалистите, че при жените над 30 години се получава една хипер овулация и при тях има шанс да се появят близнаци :grin: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2017, 13:43

Според мен някаква точна рецепта няма и няма и как да има, или се случва, или не. Ако има късмет човек и много го жалае, туко виж стане чудо..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот valeria91 » 16 Яну 2017, 21:06

Здравейте, надявам се тук да има кой да ми помогне и да ми даде съвет, защото не зная как да постъпя. Бременна съм и ми предстои да избера лекар, който да следи бременността ми. Проблем при мен е, че преди 7 години направих аборт с вакуум в частна и много добра клиника. Нямах усложнения, възстанових се бързо. Но се притеснявам, че майка ми е много развълнувана и иска да присъства на първия преглед и иска да ме заведе при роднина гинеколог. Но аз се притеснявам, защото така цялата истина ще излезе наяве.
Ако избера друг специалист и не му кажа, че съм правила аборт проблем ли ще е? А ако му кажа ще впише ли това в документи, които по - късно ще бъдат показвани и виждани някъде?
Един гинеколог може ли като ме прегледа да разбере, че имам правен аборт?
valeria91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Яну 2017, 20:59

Re: Има ли рецепта за близнаци?

Мнениеот отчаяна » 16 Яну 2017, 23:34

valeria91 написа:Здравейте, надявам се тук да има кой да ми помогне и да ми даде съвет, защото не зная как да постъпя. Бременна съм и ми предстои да избера лекар, който да следи бременността ми. Проблем при мен е, че преди 7 години направих аборт с вакуум в частна и много добра клиника. Нямах усложнения, възстанових се бързо. Но се притеснявам, че майка ми е много развълнувана и иска да присъства на първия преглед и иска да ме заведе при роднина гинеколог. Но аз се притеснявам, защото така цялата истина ще излезе наяве.
Ако избера друг специалист и не му кажа, че съм правила аборт проблем ли ще е? А ако му кажа ще впише ли това в документи, които по - късно ще бъдат показвани и виждани някъде?
Един гинеколог може ли като ме прегледа да разбере, че имам правен аборт?


Постът ти не е за тази тема, има такава - topic13714.html, но ти си пълнолетна жена предполагам и защо трябва да се отчиташ пред майка си. Имала си причина да направиш аборт, такова нещо се споделя с майка, но е друг въпроса защо не си го направила. Едва ли ще е проблем, ако не кажеш на другия гинеколог, може и той самия да те пита даже. За вписване в документи такива неща мисля, че се отбелязват, все пак трябва да говориш с лекаря.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта