Как ще преживеем студените дни?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот silver933 » 05 Яну 2017, 13:43

Някои хора, главно по тв-то взеха да казват, че предстои Апокалипсис, така наречените - три дена през януари, когато ще имаме зима. :mrgreen:
Вие имате ли притеснения за настъпващото замръзване и падане на температурите? Какво се е побъркала цялата държава, че се къхари как ще преживеем цели 3 дена сняг! Вярно, че в някои райони на България има доста сняг, но нали това е зимата! Тя е свързана със сняг и това не трябва да ни изненадва, реално в България времето от години е много меко и май сме се изнежили!
Но! Нека да не бъдем такива... несериозни хора, кажете вие какво ще правите за зимните дни - запасихте ли се с храна, обадихте ли се на роднините за последно, взехте ли дърва за печките, дебели одела, изтеглихте ли големи кредити като за последно? :lol: :lol: :lol: И най-важния въпрос, нормална и оправдана ли е тая истерия за тея предстоящи 3 дена според вас!? :???:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот bojo_kolev » 05 Яну 2017, 14:42

Като знаем как са с почистването от общинските администрации, а и самите ние, сигурно затова се тюхкаме и притесняваме :lol: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот Mon_ton » 05 Яну 2017, 14:45

Има един виц тея дни се върти в интернет пространството: На призива на КАТ да не се пътува по време на силен Снеговалеж, обикновено се отзовават само Снегорините...
Мисля, че главно заради това се притесняват хората. :mrgreen: Цялата държава ще замръзне от малко сняг!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот Malina » 05 Яну 2017, 15:11

Мисля, че е най-добре държавата да осигури бункери, където да успеем да се скрием през следващите дни с минусови температури! Надявам се все пак да има някои смелчаци, които да решат, че държавата не е замръзнала с времето. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Яну 2017, 16:51

Не знам и аз защо е такава голяма истерия, а и ако хората вземат присърце препоръките да не пътуват, може и да няма затворени пътища и блокирани хора. Всичко зависи от нас, ако не е на живот и смърт, може да се преместят пътуванията, нали? Безопасността на първо място.
А останалата истерия, за хората, които ще са си вкъщи също я разбирам, с нашите организации... не можем да стигнем до работа, ако живеем в по-крен квартал.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот mangusta » 05 Яну 2017, 17:59

Ще ги преживеем както сме преживели много такива дни преди това. Само трябва да сме по-внимателни и да вземем някои мерки може би. С коли и акумулатори, с тръби и как да не замръзнат, растения и най-вече почистването на леда пред блока или къщата. На другото не можем да влияем и не зависи от нас :lol: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот franky » 06 Яну 2017, 10:57

Днес очаквах да е по-зле положението, мислех, че няма да мога да отида до работата пеша, но мисията беше успешна. Следващите дни ще видим какво ще е, добре, че ще е събота и неделя :smile: .
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот Pipilota » 06 Яну 2017, 13:08

Плановете ми за следващите дни е да се запася днес с някакви неща за хапване и да не изляза от вкъщи до края понеделник сутринта. Нещо в мен се надява и на дървена ваканция за учениците, че да издърпаме още ден - два в лошото време. Все пак прогнозите до сряда включително са температури под нулата - максимални и до -20 през нощта + снеговалеж. Просто ние сме изнежени за такова време.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот viking » 06 Яну 2017, 13:12

Нищо му няма на времето, зима като зима, истинска. Такава не са виждали в някои части на страната хората отдавна и сега мрънкането е повече.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как ще преживеем студените дни?

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2017, 13:30

Мен зимата не ме плаши, като нещо кой знае колко страшно, но създава големи затруднения - с транспорта, с предвижването, особено и за пешеходците, никъде не е почистено и е кошмар, докато се разтопи. Вече е заледено, а все още вали, нещо,което не е много обичайно. Другото не ме притеснява, лошото е, че в градовете чистят само главните улици, не знам по каква логика мислят, че толкова лесно ще стигнем до тях, моя квартал не го чистят изобщо и като цяло.. затрупа ли повече, няма мърдане, освен ако не решим да излизаме вир вода мокри.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron