Защо на мен не ми действа маската с мед?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот ramimni » 05 Яну 2017, 17:31

По съвет на една приятелка, която си прави маска от мед на лицето заради досадните пъпки най-редовно, и аз реших да се намажа. Нацапотих си цялото лице с домашен мед, нищо друго. Постоях 10-ина минути и го измих с топла вода. Знам, че медът има антибактериално действие и много помага именно заради това за пъпките, особено ако са гнойни или си ги разчоплил вече. Но на другия ден ми се стори, че имам много повече пъпки, отколкото преди да се намажа с меда. Защо на мен не ми действа така, както на приятелката ми? Каква може да е причината? Вие правили ли сте я тази маска и какъв е бил резултатът при вас?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот mangusta » 05 Яну 2017, 17:54

По принцип тази маска наистина е много ефикасна. На мен лицето ми става мноко меко и нежно след нея, но като с магическа пръчка да изчезват пъпките не съм забелязала. Може да помага да зарастнат по-бързо, но нищо друго.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот MGB » 06 Яну 2017, 11:06

Да не си алергична към меда и затова да си се изринала? И аз съм чувала, че на едни действа, на други не. Може би зависи от типа кожа.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот Pipilota » 06 Яну 2017, 13:07

Няма как да стане веднага, а дали са повече или по-малко и дали е алергична реакция, трябва да видиш дали имаш пъпки по други места на тялото, но ако е алергия, щеше да те сърби. Но след като искаш да пробваш нещо заздравяващо и антибактериално, по-добре се измивай със сребърна вода, отколкото с мед, това си е силен алерген, колктоо и да си мислим, че нещо безопасно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот viking » 06 Яну 2017, 13:22

Аз съм я пробвала и съм доволна. Не съм имала акне или чак толкова много пъпки, но много добре ми действа на кожата. Ти сигурна ли си, че си ползвала истински мед, да не е някоя глюкоза?
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот S_Milenska » 06 Яну 2017, 16:00

Може да не действа на твоята кожа, както се знае, всяко нещо полезно за един не обещава, че ще е полезно на друг. Аз също си мажа пъпките, когато се появят с малко мед, но рядко имам резултат.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот annamaria » 09 Яну 2017, 11:46

казваш, че приятелка ти е говорила за маска с мед, а ти си се намазала само с мед. сигурно е трябвало и ти да го забъркаш под формата на маска с допълнителни съставки.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот julianne » 09 Яну 2017, 13:21

Към меда какво може да се добави още? Аз не съм пробвала подобна.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2017, 11:21

julianne написа:Към меда какво може да се добави още? Аз не съм пробвала подобна.

Мисля, че не трябва да се добавя нищо, а да бъде натурална. Той меда сам по себе си е достатъчен, освен вече ако не бъде заменена с маска, в която има добавен мед.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо на мен не ми действа маската с мед?

Мнениеот Bambaa » 16 Яну 2017, 11:58

И аз съм за натуралното използване на меда. Аз съм пробвала само с мед. Доста лепкаво и малко неприятно, но после добре се чувства кожата.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта