Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот Yunona » 05 Яну 2017, 23:37

Здравейте :) Темата е предназначена към дамите, които желаят да поддържат формата си или да я възстановят след известно прекъсване, за майките, за заетите жени, които нямат време (или достатъчно финанси) да посещават зали.
Истината е, че спортът у дома е не само мисия възможна, но и мисия, която би могла да даде удивителни резултати при минимум време и средства. Като начало са ни необходими само чифт гирички, 2 кв.м. площ и искрено желание да се погрижим за себе си :)
Как мислите, ще бъде ли полезно да пишем тук как се справяме със спорта у дома, какви упражнения или цели тренировки правим, как се храним и какви резултати постигаме?
Вие тренирате ли у дома?
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2017, 09:16

Пу, първа записана. Всички говорят за велоергометър, та аз също писнах на моя мъж - давай да купуваме. Уж го навих, евтин модел, за около 100 лева, не мога да си позволя повече, но със сигурност ще свърши работа. Гирички ще си осигуря от Джъмбо! :)
та, моя колежка ползва една програма, аеробика, много е доволна, а и значнително й се промени вида:
Пробвах го и аз, вярно веднъж, но не ми се получи, мисля, че съм много далеч от тея подскоци. Всичко ми беше адски трудно, а килограмчетата ми не са малко.. никак. Та се чувствах като пиле в калчища и бързо се отказах, но на друг по-пластичен може да е от полза. :mrgreen: Ще очаквам нещо по-лесно за лесен старт!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот valiopaf » 06 Яну 2017, 09:50

Извинявайте, че се намесвам, дами, но и аз предпочитам да правя упражнения вкъщи. От няколко месеца се опитвам да се храня здравословно и да правя упражнение, че вече си навлязох в годинки. Обикновено правя коремни и лицеви преси и упражнения за разтягане, за краката също. Не е кой знае какво, но се чувствам добре. Имам и две гири, които са повече от 2 кг, и тях от време на време ги вдигам. Убедих се, че вкъщи също може да се поддържа форма и така повече ми харесва, отколкото в зала. Нямам намерение да трупам мускули и да правя бицепси. :smile:
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот FramarModDanna » 06 Яну 2017, 12:09

Ето малко предложения и от нашите колеги от Спорта: :cheerleadersmileygirl:
НАЙ-ДОБРИТЕ 5 УПРАЖНЕНИЯ, С КОИТО ДА ЗАПОЧНЕМ ДА ТРЕНИРАМЕ ВКЪЩИ

ЛЕСНИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА КРАКА И ДУПЕ, КОИТО ДА ПРАВИТЕ ВКЪЩИ

5 ОФОРМЯЩИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА КРАКА И ДУПЕ ЗА НАЧИНАЕЩИ
А ето тези са подходящи както в по-напреднала възраст, така и за начинаещи в спорта:

ДОМАШНИ УПРАЖНЕНИЯ, С КОИТО ДА БЪДЕТЕ СИЛНИ, ЗДРАВИ И ЖИЗНЕНИ НА ВСЯКА ВЪЗРАСТ

ДОМАШНА ТРЕНИРОВКА ЗА ЗДРАВИ СТАВИ, КОСТИ И МУСКУЛИ ЗА ЖЕНИ НАД 50-ТЕ

ЛЕСНА ТРЕНИРОВКА С БУТИЛКИ ВОДА, КОЯТО ВСЕКИ НАД 40-ТЕ ТРЯБВА ДА ПРАВИ У ДОМА

Аз също ще следя с интерес темата, надявам се всеки от вас да успее да постигне това, което иска и да успее да намери воля в себе си за промяна! Внимавайте с фитнес уредите, да не загубят смисъла си! :mrgreen:
фитнес.jpg
фитнес.jpg (32.85 KiB) Прегледано 1888 пъти
FramarModDanna
 
Мнения: 174
Регистриран на: 20 Мар 2015, 16:48

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2017, 13:51

Включвам се и аз, само че има нещо, което не разбирам от колегите от спорта, а именно, подходящи ли са клековете за хора, които не са спортували изобщо или имат повече килограми? :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот Plamen Georgiev » 06 Яну 2017, 14:08

Здравейте!

Клековете са изключително добро многоставно упражнение, което тонизира мускулите на бедрата и седалището и гори доста калории. Затова много често влиза в различни тренировки, в това число и домашните. За хората, които не са тренирали от дълго време или имат повече килограми, е добре да започнат със ставане от стол и след това да преминат към клекове. Важно е да се започне с по-прости и леки упражнения и постепенно натоварването да се увеличава. Това се прави, за да могат мускулите, връзките и сухожилията да се адаптират към натоварването.

Може да се започне с най-простите упражнения като тези;

Тренировка, с която да започнете, ако имате да сваляте повече от 20 килограмa

и да се премине към тези:

Тренировка за отслабване с плавно покачване на натоварването за хора с повече килограми

Всеки трябва да си намери неговите упражнения!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот Kaya » 06 Яну 2017, 14:47

Хубаво е, когато имаме подкрепа и много идеи, вече има страхотни предложения! Дайте идея с какво да заменим гиричките на първо време, че в този сняг не ми се излиза да ходя в Джъмбо за гирички. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот Yunona » 06 Яну 2017, 14:59

Kaya написа:Хубаво е, когато имаме подкрепа и много идеи, вече има страхотни предложения! Дайте идея с какво да заменим гиричките на първо време, че в този сняг не ми се излиза да ходя в Джъмбо за гирички. :mrgreen:


С бутилки с вода! По-горе има даже цяла програма - виж последния линк в поста на FramarModDanna. За начинаещи това е добър вариант, а след това вече идват гиричките.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот Kaya » 06 Яну 2017, 15:12

Yunona написа:
Kaya написа:Хубаво е, когато имаме подкрепа и много идеи, вече има страхотни предложения! Дайте идея с какво да заменим гиричките на първо време, че в този сняг не ми се излиза да ходя в Джъмбо за гирички. :mrgreen:


С бутилки с вода! По-горе има даже цяла програма - виж последния линк в поста на FramarModDanna. За начинаещи това е добър вариант, а след това вече идват гиричките.

Мда, това с шишетата звучи много удобно и го има навсякъде. Май и и аз ще се включвам, да видим до края на месеца колко ще се откажем. :grin:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Домашен фитнес - лесно, удобно, евтино!

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 10 Яну 2017, 11:41

Трудното е да започнеш и да се каниш всеки ден да ги правиш упражненията :smile: . После като захапеш няма да ти се спира, става си навик, но полезен :smile: .
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта