Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот отчаяна » 16 Яну 2017, 23:47

В големите вериги има голям избор и по големина, и по форма, и по функционалност. Но аз пак не можах да си намеря каквато търсех. На мен ми трябваше по-тънка, а другите бяха все по-дебели. Само повече търсене трябва, иначе не е невъзможно да се намери според вкуса и целите. :smile:
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Локумът » 17 Яну 2017, 10:45

отчаяна написа:В големите вериги има голям избор и по големина, и по форма, и по функционалност. Но аз пак не можах да си намеря каквато търсех. На мен ми трябваше по-тънка, а другите бяха все по-дебели. Само повече търсене трябва, иначе не е невъзможно да се намери според вкуса и целите. :smile:

Няма, как ще има огромно разнообразие? Разнообразието е по размера, но нито е разнообразно в качествето на материала, нито иам прегради, различни отделения и нещо специално. Такива даже и оналй не съм виждал на българския пазар. Само и единствено Лънчбокса дето са безвредни, другите са китайска и турска пластмаса в различна форма с цветни капаци.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот kalinka-kuku » 17 Яну 2017, 11:45

В Алиекспрес също има хубави кутии и голямо разнообразие. Аз също не съм срещала качествена кутия у нас, за около 20-30 лева, която е безопасна т..е без не знам си какво в пластмасата. Но иначе има огромно разнообразие от евтините боклуци, за по 2-3-5 лева.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Jully » 17 Яну 2017, 13:44

За децата съм взела от кутиите за хранене, които бяха пуснали покрай 15 септември в големите вериги. слагам една салфетка под сандвича и толкова са ми грижите, не се филмирам излишно за здравето им свързано с кутиите за хранене. Носят си често сандвич, банички и подобни сухи неща. Вярвам, че тези кутии са опасни, ако се топли в тях, или се слага гореща храна, но ако всичко е студено и се държи на стайна темпепратура, няма защо да са опасни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот веселказасмяна » 17 Яну 2017, 14:37

Последно в Джъмбо видях, че има доста изложени, но не съм ги отваряла да видя какви са и що са, дали имат прегради.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот irka » 26 Яну 2017, 14:07

Аз обикновено слагам само един вид ядене, не ми се налага да ползвам кутия с разделения. Да има там нещо за ядене, пък вкъщи ще си угаждам :smile: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот Jully » 27 Яну 2017, 10:01

irka написа:Аз обикновено слагам само един вид ядене, не ми се налага да ползвам кутия с разделения. Да има там нещо за ядене, пък вкъщи ще си угаждам :smile: .

Еее, не е така, особено пък за децата, трябва да им е приятно да се хранят! Когато храната им изглежда добре, по-малко се изкушават да вземат нещо от лафката!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот pravilno » 27 Яну 2017, 10:58

И на децата трябва да е приятно, и на нас трябва да ни е приятно. Ние да не сме за изхвърляне вече като сме възрастни :mrgreen: ? И на нас ще ни е приятно да ни е шарено, подредено и вкусно.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2017, 11:28

З амен е много важно как ми изглежда храната на работа, в къщи сякаш не държа толкова, защото се прибирам умряла от глад и ям каквото сваря, та и често даже не си сервирам, но на работа обичам да отделя време и да ми е приятно сложено всичко, затова и аз също търся кутия с преграда. Разгледах на Икея и ми харесаха, но доставката е колкото едната кутия, затова ми е безсмислено един вид да я купувам онлайн, ще чакам някой познат да може да ми вземе и изпрати. tupaware имат хубави кутии, подходящи, но не ми харесва това, че се слагат една в друга, ако сложа ориз, а в същото време отстрани краставички, то ориза ще се търкаля под друга кутийка, не ми изглежда добре. :roll:
А чантичка за храната е абсурд за мен, все пак малкия яде веднъж в училище, трябва да му е удобно, не е храната му за целия ден, слага я в раницата и я вади следобед от чантата. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви кутии за храна използвате за офиса и училище?

Мнениеот sofi_black » 01 Фев 2017, 16:46

Една в друга кутии и аз не си представям как ще стане с храната. Има кутии, които отделенията им са много малки и се получава малко за едно нещо е голямо, за друго е малко.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта