Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот mamina » 17 Яну 2017, 23:46

Всичко правим заради себе си и собственото си его. Доказателства са хората, които се подлагат на много пластични операции. за да постигнат някакъв си техен идеал.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот miron » 18 Яну 2017, 12:27

mamina написа:Всичко правим заради себе си и собственото си его. Доказателства са хората, които се подлагат на много пластични операции. за да постигнат някакъв си техен идеал.

С който идеал искат да спечелят вниманието на някой конкретен човек, или общото възхищение.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот fairy » 18 Яну 2017, 13:31

Или да заприличат на същества от друга планета и да плашат останалите с вида си :-| . И жените, и мъжете първата им мисъл, когато се грижат за външния си вид, е, че това е, за да са хубави :mrgreen: . Всички приказки за самоуважение и т.н. водят до този резултат в крайна сметка.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Anka » 23 Май 2018, 16:19

Всеки иска да е красив, винаги красотата се е ценяла и е отваряла вратите пре дхората. Грозните тряба да се трудят много повече, за да постигнат нещо.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Dipsy » 29 Май 2018, 15:40

Държим на външния си вид основно заради нас самите. Непрекъснатото доусъвършенстване на вида ни - прически, грим, маникюр, високи обувки дрън дрън, това е заради мъжете и по принцип не само заради тях :roll:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Yarost » 29 Май 2018, 15:59

Важно е да се поддържаме заради самите себе си. Когато харесваш това, което виждаш в огледалото, това рефлектира на всичко останало в живота ти. :wink:
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Rali_hr » 29 Май 2018, 16:06

Yarost написа:Важно е да се поддържаме заради самите себе си. Когато харесваш това, което виждаш в огледалото, това рефлектира на всичко останало в живота ти. :wink:

АБСОЛЮТНО! :)
Дори и понякога да направим ... "компромис" ли как да го нарека, ако примерно сме напълнели, нещо там не ни е така "перфектно, все пак ако полагаме усилия, дори малко грим, причекс,а подходящи дрехи, то ето ти по-хубав външен вид, вместо просто да навлечеш един парцал.
Все пак не всичи могат да са манекени, но старанието за външността си личи и това дава едно самочувствие.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Adore » 29 Май 2018, 17:38

Разбира се, че желанието и стремежът да изглеждаме красиви или най-малкото приемливи се корени в отредената ни социална роля в обществото. От една жена се очаква винаги да изглежда добре, за да може да привлече вниманието на мъжете и евентуално да си намери партньор.
Козметичната (и пластична) индустрия не се е превърнала в една от печелившите просто защото искаме да изглеждаме добре заради самите себе си. От малки ни се набива в главата, че сме принцеси (само се замислете как са представени момичетата/жените в повечето приказки, филми, детски), които могат да разчитат на красотата си, за да пленят своя принц.
Ако случайно някоя жена или момиче не се вписва в общоприетите стандарти (не носи грим, не се облича сексапилно, не се държи угоднически), веднага й се лепват етикети като мъжкарана и т.н.
Тъжната истина е, че професионалният успех на една жена е тясно свързан с нейната красота, защото за много малко професии очакванията и стереотипите за това, как тя се очаква да изглежда и да се държи, нямат никаква сила.
Аватар
Adore
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Мар 2018, 15:51

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2018, 19:29

Adore, мнооого правилно! Усещала съм го на мой гръб, отношението към колежките ми от клиентите е мнооого по-различно, когато изглеждат добре, в сравнение с мен да речем. Винаги си личи, даже и шефа им дава да излизат отпуска когато поискат,а на мен винаги ме кара да си пускам предизвестие и да се уговарям с всички, дали им е угодно!
Тъпо е, особено, когато не се гледа кой каква работа върши, ама е приятно на човек да му се гали окото. А ако жената я играе по-глупавичка, значи е машина за любов! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо държим толкова на външния си вид - заради себе си или заради мъжете?

Мнениеот Ani_ » 03 Юни 2019, 10:29

Аз се поддържам на първо място заради себе си, на второ - заради мъжа до себе си. Ако аз не се харесвам и нямам самочувствие, как другите да ме харесват и приемат сериозно.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта