Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот gabinka_80 » 20 Яну 2017, 16:45

pravilno написа:Въпросът не е дали бавачка или някой друг ще посегне на дете, а защо въобще се стига до там. Както онези двама млади "бабаити", които пребиха почти до смърт малкото дете, което им е било оставено от бащата на единия да го гледат. Разчиташ на един човек и си сигурен за безопасността на детето си и в същия момент ти се стоварва това нещо. А не можеш винаги на 100% да си до детето си, дори и ти да си го гледаш. Все някога ще ти се наложи да отидеш някъде сама и трябва да го оставиш някъде.

За съжаление или рискуваш, или просто мислиш дали и кое е подходящо да оставиш детето си! Не може да се оставя дете на момчета тийнове, особено, ако не са отговорни.. Аи не можеш никога да разчиташ, че чужд човек ще се грижи за детето ти така, както ти би се грижила за него.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2017, 09:08

няма как да разчиташ на 100% че друг ше се грижи за детето ти така, както ти самата. Много хора изчаткват, много хора избират и по абсурден начин своите детегледачки.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот red_eyes » 23 Яну 2017, 13:31

Не знам, не всичко може да се предвиди или да се разбере кой какъв е. Като че ли по-често се случва насилниците и побойниците, които посягат, да са от близкото обкръжение, да са познати. Което е още по-гадно.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот Snejna » 26 Яну 2017, 12:46

red_eyes написа:Не знам, не всичко може да се предвиди или да се разбере кой какъв е. Като че ли по-често се случва насилниците и побойниците, които посягат, да са от близкото обкръжение, да са познати. Което е още по-гадно.

Може би си права, когато е близък човек.. не знам всъщност, за сериозни наранявания, тормоз, травми, може да е някой напълно нов. Моментът как Ще го убия тоя ако ми пипне детето не мисля, че е истински.. което е още по-страшното, че сме безсилни много често срещу хората, които биха искали да ни наранят.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот borkova » 09 Фев 2017, 10:52

Snejna написа:
red_eyes написа:Не знам, не всичко може да се предвиди или да се разбере кой какъв е. Като че ли по-често се случва насилниците и побойниците, които посягат, да са от близкото обкръжение, да са познати. Което е още по-гадно.

Може би си права, когато е близък човек.. не знам всъщност, за сериозни наранявания, тормоз, травми, може да е някой напълно нов. Моментът как Ще го убия тоя ако ми пипне детето не мисля, че е истински.. което е още по-страшното, че сме безсилни много често срещу хората, които биха искали да ни наранят.


За много хора е истински, толкова случаи на саморазправа има, дори и за далеч по-дребни неща. Отмъстителни сме си българите, такива впечатления имам. Когато се случи голяма трагедия, тогава не знам как се преживява, особено с дете. Как се примирява човек?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2017, 11:18

borkova написа:За много хора е истински, толкова случаи на саморазправа има, дори и за далеч по-дребни неща. Отмъстителни сме си българите, такива впечатления имам. Когато се случи голяма трагедия, тогава не знам как се преживява, особено с дете. Как се примирява човек?

не знам, май никак! Но мен най ме е яд, някой като каже "аз ако бях щях да го убия, набия, пребия", нещо си такова. Никой не би могъл да го направи, човек се срива не действа и не убива, това са думи на хора, гледащи отстрани и много 'смели'. Когато се случи трагедията с Паоло, колко викаха "аз ако бях щях да го убия"... пикльовци, на дум ивсички са силни
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот Lollipop » 04 Мар 2017, 17:32

Отстрани всеки е много силен,но не дай си Боже,а ко опре ножа до кокала нещата мнооого се променят!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот gabinka_80 » 19 Май 2017, 12:08

Така ае, човек се стъписва, всички ние знаем колко е силна любовта, която изпитваме към децата си. За съжаление обаче, не винаги насилието и опасността идват от някой възрастен, на който сме поверили децата си. Нерядко опасността е в училище, на улицата, където децата са заплашвани,тормозени или бити от други деца. Това прави нещата още по-трудни, родителите реагират така "деца са, те ще се оправят", как така ще се оправят?!? Ако проблемът е сериозен.. оправят ли се хората така лесно..
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2017, 13:51

за щастие не се е случвало, освен някой друг скандал с децата от блока. Надявам се да не имс е случва и да умеят да се пазят и да не попадат на лоши хора..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Някой искал ли е или наранявал ли е детето ви?

Мнениеот Stark » 29 Май 2018, 10:04

надявам се на никой да не му се случи това, но наиситна е ужасно! родителите трудно могат да реагират адекватно, защото е много трудно, наистина да реагираш. :-| Когато знаеш, че детето ти е в беда и му се е случило нещо, да постъпиш правилно и разумно е много, много трудно.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта