Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот roksana » 18 Яну 2017, 12:31

Имате ли на умните си телефони приложение от типа на Breeze или Pedometar, което да отброява всяка една крачка, която правите? Аз скоро си сложих с цел да ме стимулира да ходя повече пеша, един вид да се състезавам сама със себе си :smile: . Вече ми стана едно от любимите приложения, редовно следя дали съм си изпълнила нормата :lol: . На мен засега ми върши доста добра работа този крачкомер, още не ми е писнало. А вие имате ли някаква полза от него, ако го имате на телефона си? Даже искам да разширя възможностите и да си сложа такова, което предлага повече опции. Има ли подобно? Чудя се на някои от познатите ми защо им е досадно и даже се дразнят на звуците, които издава при всяка крачка :roll: . Ами да не са си го слагали на телефоните! А кои са другите ви любими приложения, без които не можете и постоянно употребявате?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот kauda » 18 Яну 2017, 12:37

Не ползвам подобно нещо, намирам го за ненужно. А и не мога да се съглася, че напълно точно отброява точките, а за досадата, когато го ползваш, наистина има нещо такова. Аз ползвах с колелото, беше ужасно, при по-висока скорост почваше да пищи!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот fairy » 18 Яну 2017, 13:25

Тия крачкомери според мен са като летния дъжд - връхлети изведнъж и после никой не си спомня, че е валяло :grin: . Само за отбиване на номера са, да кажеш, че полагаш някакви усилия.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот zagrijena » 18 Яну 2017, 15:09

Моят мъж си беше сложил такова нещо на телефона и в началото постоянно следеше колко крачки е направил, стремеше се да ходи повече. Доста добре му се отрази това приложение :smile: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот svetlozara » 18 Яну 2017, 15:38

Не съм ползвала и не бих, със сигурност ще ми омръзне още на втория третия ден. Нещо постоянно да ми измерва колко съм вървяла, ако имам желание ще го правя и без нещо да ми писука в джоба, а ако ще и да почервенее от яд телефона ми, като ме мързи, пак няма да тръгна да вървя.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот Guppy » 18 Яну 2017, 17:14

Ползвах за кратко време, но не ми беше от полза реално, защото не ме интересуваше резултата. 2-3 дни ми беше интрересно после спрях да се занимавам.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот balsam » 18 Яну 2017, 17:24

svetlozara написа:Не съм ползвала и не бих, със сигурност ще ми омръзне още на втория третия ден. Нещо постоянно да ми измерва колко съм вървяла, ако имам желание ще го правя и без нещо да ми писука в джоба, а ако ще и да почервенее от яд телефона ми, като ме мързи, пак няма да тръгна да вървя.


Ама то може да ти служи като остен, да те подсеща. Друго е да ти напомня нещо, че трябва да направиш еди-какво си. Човек често се отплесва с ненужни дреболии. :smile:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2017, 22:36

Един такъв крачкомер може да е първата стъпка към по-сериозна физическа активност, защо не. Да създаде навик.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот denislavahristova » 07 Мар 2017, 13:05

Одавна не използвам крачкомерите на телефона, защото в повечето случаи не измерват правилни. Вече си имам такава гривна https://dice.bg/jawbone-up2-light-grey- ... -item23311 . която ми върши много по-добра работа при всяка една тренировка.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Използвате ли крачкомери на телефоните си или са ви досадни?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Мар 2017, 15:19

Да бе, да дам 180 лева за нещо, което да мери колко ме мързи... :lol: :lol: :lol:
Какъв е смисъла на крачкомера, ако си имаш някакви собствени представи за това колко е добре да се върви го намирам за напълно ненужна инвестиция, освен ако не се занимаваш с нещо професионално,за което е от значение дали днес си направила 9999 крачки или 10 000 :D
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта