Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Rali_hr » 21 Мар 2017, 16:12

Просто коренна промяна на мисленето трябва,разговори убеждаване, а който не иска да яде отделно и да си готви и приготвя сам. Това е, че все жените се борим за по-добро бъдеще, а на мъжете не им пука... и жената се предава, вместо мъжа да седне и той да се замисли дали няма да е по-добре за здравето му и неговото и на децата му... у нас същата война се води постоянно, но аз съм им казала, че и вредно готвя, но искам полезните неща да преобладават, като не им оттърва гладни до следващото хранене.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот qwerryyy » 07 Апр 2017, 12:54

Просто трябва да се налагат правила или да се правят компропмиси, примерно "ами тая седмица ще ядем само здравословно" и няма хън мън, който не иска има пълната свобода да си остане напълно гнаден, вместо да се нахрани. Компромиси и подвиване на крак направят ли се и край, всичко заминава по дяволите.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот gabinka_80 » 05 Юли 2017, 11:33

А защо просто не говориш с тях и не им обясниш, че е важно да се изключат някои от най-вредните навици? Или просто почни да им готвиш така, както е съобразено с правилната диета и от там нататък техен проблем дали ще се съгласят да тръгнат по правилните стъпки. АКо не желаят да опитват и да ядат от приготвеното, нека си готвят и да хапват отделно сами. Със сигурност бързо ще почнат да им липсват домашните ти гозби. :)
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Lollipop » 24 Авг 2018, 09:35

Най-напред, който готви той трябва да определя. Може да говориш с мъжа си и да му кажеш своите убеждения и притеснения, определете си ден от седмицата, в който може да ядете всичко. Когато почнете да се храните по-добре и усетите ползите, малко поприберете коремите, да видиш как мъжът ти ще се зариби да се храни по-добре. А и ти ако го изиграеш добре, че имаш повече енергия (разбираш кво имам предвид), ще видиш как ще забрави за колите. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Авг 2018, 18:10

ооо и моята жена се опитва да ми прилага разни техники за здравословно хранене, но тъй като не е много добра готвачка направо не ми се коментира какви манджи ни прави. Ако трябва само тя да готви у дома гаранция че е се вталим всички мълниеносно :grin:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Pipilota » 28 Авг 2018, 09:43

За мен е много важно, обаче не винаги успявам. Признавам си, че и нямам много голям ресурс, който да съм си нагласила по темаа за здравословното хранене. Капризна работа е, не може да се отрече.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Frac » 29 Авг 2018, 17:30

Трудан задача. И аз се опитвам постепенно да замествам вредните храни с по-малко такива, но мъжете вкъщи все си търсят тяхното- безалкохолно, чипс, шоколад и прочие. Според мен това е дълъг процес, за който трябва търпение, говорене и примери. Аз още на търпението съм загубила :) а малките само чакат да се видят с баба и дядо да им купят еди какво си, разбирайте всякакви глупости.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Rali_hr » 01 Сеп 2018, 09:39

Трудно е много, докато няма проблем в семейството, безразборното хранене е ежедневие.
ние покрай килограмите на дъщеря ми, която на 13 тежеше 83 килограма с хормонални проблеми, инсулинова резистентност, и се наложи да променим начина на хранене. Сега е 65... вече е на 16, у нас здравословното хранене стана ежедневие, не че от време на време не хапваме нещо вредно, напротив.
1 път седмично си позволяваме или нещо сладко, пица, чипс, ходим навън и си хапваме безразборно, но без да прекалявме с много и от всичко.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Pipilota » 01 Сеп 2018, 11:25

То все се чака да тане нещо, я някой да се раьзболее, я някой да надебелее и все се отлага.
Вярно, че не е много лесно особено като се има предвид каква ни е кухнята, не е най-здравословната, много захар, много въглехидрати, малко плодове и зеленчуци в ежедневието.
Салатите ни са две - шопска и зелена, едната се яде по великден, другата лятото.
Националното въображение за храненето е мноооого малко и много трудно човек може да излезе от коловозите си.
И като сложим капризите, някой не ядял кюфтета с чушки, друг не ядял лук, третия не ядял не знам си какво си и остават едни домати, една краставица, месо, ориз и картофи! Ами консерви сме и живеем вредно, сами се унищожаваме!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да накарам семейството си да се храни по-здравословно?

Мнениеот Karina_85 » 07 Ное 2018, 12:02

Опитвала съм да накарам моето семейство, но докато хората сами не пожелаят, нищо не става. Така че само с добър пример може да успеете. И с нагласата че ще стане мнооого бавно :mrgreen: Ще има успехи, ще има мрънкане. Важното е да се тръгне в тая посока, пък когато тогава.
Вкъщи вече мъжът ми и децата свикнаха с моите гозби. В общи линии се храним здравословно, прегрешения има, но по поводи. :grin:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта