Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот vanusha » 07 Мар 2017, 20:19

Ккаво лошо има в яденето между храненията, всички препоръчват по-често ядене, а не само каране на две три основни и наливане през останалото време с вода, кафе и безалкохолни. хапвай си следобед ядки например! :)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Guppy » 13 Мар 2017, 16:47

и аз не виждамкакво чак толова лошо може да е ако се огладнее между храненията, ще си хапваш нещо п;о-леко и ще чакаш вечерята.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот kauda » 14 Мар 2017, 10:53

Може да се хапват повече храни с фибри, които да засищат за по-дълго - пълнозърнест хляб, броколи, спанак, овесени ядки и т.н., все неща, които се нуждаят от повече време за смилането им, а не картофи, от които ти става тежко за 1 час и после си пак гладна. Включи повече плодове и зеленчуци и нещата ще се оправят.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот fawla » 26 Май 2017, 15:24

Ако в основните хранения се ядат повече протеини няма да се огладнява толкова. За закуска една купичка с овесени ядки и кисело мляко, ядки, плодове е идеално за закуска, повече въглехидрати, ще те държат сита до 1-2 часа. след това като обядваш, докато огладнееш ще е станало време за ранна вечеря. Обядвай повече зеленчуци, които имат фибри - броколи, селъри, карфиол, моркови.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2017, 11:40

Съ сстабилно ядене в определените часове за това няма д аогладняваш. Ама ако изядеш като амишка 1 яйце и 1 краставица, как очакваш да не си гладна до следващото ядене, то ще е учудващо, ако изобщо си се наяла за тва ядене... По-големите порции елиминират излишното ядене между храненията.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Съни » 08 Фев 2019, 17:08

Аз си похапвам оризовки най-често. Или банан, той ме засища доста.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот IvanovA_Stef » 21 Мар 2019, 15:58

Аз хапвам плодове, най-различни. Сега хрупам ябълка, имам и банан.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Dalia » 21 Мар 2019, 18:13

Аз огладнявам много между обяда и вечерята, тъй като в последно време има доста задължения и вечеряме късно след 21ч. И задължително ми се появява една следобена закуска като при малките деца. аз не спортувам активно и водя по-скоро заседнал начин на живот и не ми е чак толкова неободима, ама на гладна съм и това си е, че към 16-17 ч вече мога някой да го изям, ако ми се появи пред погледа, затова си похапвам, че да съм спокойна и хората покрай мен да не пострадат. :lol: Вземам си пълномаслено мляко или няколо ядки , или плодове - банани или ябълки, или някакви други според сезона... аз съм от тия които не издържат на глад и не се и опитвам да търпя 8 ч без храна.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Dust » 22 Мар 2019, 12:24

Аз хапвам ядки - печени, сурови, както дойде. Е, някой боклук се случва да изям, но избягвам по принцип. :lol:
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Lucy » 26 Мар 2019, 10:48

Аз не ям, но пия много чай с мед. Засища ме за час, което е достатъчно обикновено, като време.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта