Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2017, 13:56

Имам много сериозен проблем, гледам да ям нормално, да закусвам, обаче между храненията направо ми прималява от глад. Закуската ми се старая да бъде късно - поне към 9:30-10ч. за да изкарам до 13ч, когато обядвам с децата, но много често ми прималява. Днес закусих 3 оризовки и 1 мъфин, 2-3 фурми и съм адски гладна в момента, дори ми се вие свят. :roll: Не знам какво бъркам с храненето, но се чувствам винаги изтощена от глад, докато дойде време за следващото хранене. Старая се да оптимизирам начина си на хранене, но явно не ми се получава, помогнете, какво трябва да ям, за да не огладнявам между храненията? :?:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот mix_twix » 23 Яну 2017, 16:04

На мен ми звучи, сякаш не се храниш пълноценно и достатъчно. В началото, ако досега си хапвала по-стабилно, трябва да преминеш към намаляванае на храната, като УВЕЛИЧИШ много плодовете и зеленчуците, за да запълват стомаха ти. 3 оризовки и мъфин не са пълноценна закуска, нормално е да огладнееш, ако се храниш по съвсем друг начин по принцип, или от хормонални зависимости сега си във фаза да ядеш - на база месечния цикъл при жените.
Днес до края на деня следобед към 4ч хапни примерно банан и 2 ябълки, или 3-4 ябълки, за вечеря си направи огромна салата - зелена, с авокадо, домат, може ядки, краставици, лук в допълнение вкусна пилешка пържола.
Утре замени смешната закуска с 2 филии пълнозърнест хляб и 1 сварено яйце и малко домат или краставица. Към 10-11ч. когато почувстваш глад хапни ядки + банан, после за обяд пак заложи на нещо с повече фибри, което да те държи сита, а именно отново повече зеленчуци и някоя бобова храна или протеин. :)
Спанак, броколи, яйца, ядки, зеленчуци, овесени ядки, всичко това са неща, които се усвояват по-бавно и засищат за по-дълго време.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Яну 2017, 16:30

Всяка промяна в режима на хранене е свързана с напасване и глад, дори. Опитай се да се постараеш да свикнеш с новия си режим и хапвай в определени часове, определени неща, така ще ти бъде по-лесно да свикнеш. Храни се по-пълножеценно и достатъчно. Преди не закусвах, но последната половин година всяка сутрин хапвам банан, 2 часа по-късно гледам да си хапна нещо по-хранително, не се оставям да огладнея зверски и тогава да ям, защото поемам огромни количества. Хапвай често и по малко, грешка е, че не искаш да огладняваш между храненията, хубаво е да огладнееш малко и да заситиш този глад, вместо да бъдеш озверяла до следващото хранене.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот fawla » 23 Яну 2017, 16:57

За начало обърни внимание какво точно ядеш, сметни си ако трябва калориите ориентировъчно и тогава си прави изводите. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот dessiblond » 23 Яну 2017, 17:00

И аз се залъгвам с ядкиили някакви гризанки. Интересното е, че сутрин след закуска огладнявам и хапвам такива неща до обяд, а след обяд не огладнявам. Явно На обяд добре си подлагам :lol: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2017, 10:36

Зависи какво съм закусвала, аз също ям много малко сутрин и до обяд умирам от глад, вече вечерта почвам да огладнявам по-сериозно към 5-6ч когато тръгвам и към къщи и вечеряме сравнително рано у дома - до 19ч. сме се наяли. :mrgreen:
Така че освен да ти препоръчам по-сериозна закуска.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот sofi_black » 24 Яну 2017, 11:14

Ваня Стойчева написа:Имам много сериозен проблем, гледам да ям нормално, да закусвам, обаче между храненията направо ми прималява от глад. Закуската ми се старая да бъде късно - поне към 9:30-10ч. за да изкарам до 13ч, когато обядвам с децата, но много често ми прималява. Днес закусих 3 оризовки и 1 мъфин, 2-3 фурми и съм адски гладна в момента, дори ми се вие свят. :roll: Не знам какво бъркам с храненето, но се чувствам винаги изтощена от глад, докато дойде време за следващото хранене. Старая се да оптимизирам начина си на хранене, но явно не ми се получава, помогнете, какво трябва да ям, за да не огладнявам между храненията? :?:


Не пишеш какво ядеш на обяд, но така, както си го описала, явно и следобяд се чувстваш гладна. Нормално към 16-17 ч. човек вече да почувства глад. На мен тогава ми се прияжда нещо, а то не е нито за вечеря, нито за следобедна закуска. И тогава или ям една бисквита или един плод да се залъжа. Сутрин закусвам стабилно, задължително трябва да има нещо тестено, защото иначе не ми задържа, и така не огладнявам до обяд и нищо не ям в промеждутъка.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот vanessa_ » 24 Яну 2017, 11:16

Ако огладняваш много между храненията и не ти стига да се залъжеш, значи не ядеш достатъчно на основните хранения.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Guppy » 24 Яну 2017, 12:30

Според мен няма нищо ненормално да се огладнява между храненията, заависи и по кое време се храниш де.
Ако закусваш много рано, а после искаш да обядваш в 13ч. нормално да огладнееш,но ако закусваш към 9 и следващото ти хранене е в 12-12:30 би било нормално да не огладнееш.
Аз закусвам сутрин някаква закуска - баничка, кифла това към 8-9ч. след това обядвам в 12ч - супа с хляб, месо с ориз и нещо подобно. Следобед огладнявам към 3-4 часа и ям някакви бисквитки, солети, крекери и изкарвам до вечерта, когато си вечерям отново нормално.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какво да ям, за да не огладнявам между храненията?

Мнениеот Alex_mor » 24 Яну 2017, 13:02

Аюз бих почнал малко по-ударно, ако усещам, че съм много гладен, а именно да се опитам да изкарам няколко дни на плодове, за да посвия стомаха. На мен ми се струва, че бая хапваш като количество, а не напротив, ако беше малко, нямаше да се питаш защо си гладна, значи ядеш предостатъчно. Тъй че изкарай няколко дни на плодове и салати, да видиш как ще ти се отрази и бъди много ината. Това ще е рестарт за тялото ти и след това включвай каквито искаш режими и промени, тялото ще е готово за новото, иначе мисля, че те очакват много отлагания на това, което е в главата ти.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта