Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо повече;)

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот boriskarlov » 21 Яну 2012, 11:55

Силвия Бояджиева написа:Аз също съм на мнение, че е възможно приятелството между мъж и жена моите приятели са предимно от мъжкия пол, да разбирала съм, че един двама са имали и други надежди, но има и такива случаи, но по принцип е възможно!

Не е хубаво да се попарват надежди, не са добри на вкус след това :)
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот Силвия Бояджиева » 21 Яну 2012, 12:01

boriskarlov написа:
Силвия Бояджиева написа:Аз също съм на мнение, че е възможно приятелството между мъж и жена моите приятели са предимно от мъжкия пол, да разбирала съм, че един двама са имали и други надежди, но има и такива случаи, но по принцип е възможно!

Не е хубаво да се попарват надежди, не са добри на вкус след това :)


Не е хубаво, особено когато не е взаимно, но понякога се случва колкото и неприятно е!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот ovagimyan » 21 Яну 2012, 13:34

Приятелството между двата пола, се изгражда с годините на преживяното, на отминали неща, на които хората са успели да устоят и да не се подадат на провокацията на хормоните си, които така или иначе бушуват в тях. Няма начин да не те е привлякъл човека до теб, поне веднъж, дори и повече чисто физически,било заради пийнатото количество алкохол по време на решаване на сложен казус или друго нещо... Усещането, че само този мъж или само тази жена те разбират ни дава възможност и да изпаднем в гранична ситуация. Според мен трудно някой ще застане и ще каже, аз се владея напълно и никога това не ми се е случвало...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот Memento » 21 Яну 2012, 15:21

Възможно но много трудно, най-лошо е когато има нещо повече само от едната страна (вашата) а другата остава на ниво приятелство.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот rositka » 10 Фев 2012, 14:24

Преди вярвах ,че е възможно .Сега обаче съм на друго мнение.Докато не разбрах ,че човека които мислих за истински приятел и само за приятел е таял тайно чувства.След толкова години не е много приятно да разбереш подобно нещо,но все някога идва момента в който осъзнаваш че е так.Още по неприятно е и когато тия чувства са несподелени.Затова си мисля ,че няма как да има такова приятелство.Симпатията все някога се превръща в нещо повече за една от страните.
rositka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:09

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 14:45

Нали се сещате за рекламата на "Спрайт", дето има да ни казва нещо. В повечето случаи е много вярно.
При това имам много примери от личния си живот. Винаги единия остава разочарован, защото е очаквал нещо повече.

По принцип твърдя, че имам много приятели момчета, но с ръка на сърцето си казвам, че на повечето не бих им простила, ако се напия. :roll:
А може би, тези които ще пропусна пък са навити на мен. Не знам, мога само да гадая.
Но ми се е случвало момче, което смятам за приятел, при това близък, да ми се обясни в любов и да ми развали всичко. Как не го е срам?! Разбира се, не изключвам вероятността аз да съм виновна.

Имам само един приятел, за който съм на сто процента убедена, че нито аз ще му посегна, нито той. Но това се дължи на факта, че от детската градина си знаем и долните гащи и като малки сме се къпали заедно. Т.е. ми е като брат.

Всички други са приятели, но си имам едно на ум.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 17:39

Не може да съществува приятелство между мъжът и жената.

Заложено е в природата двата пола да се чифтосват и даже и да се борим и да се мъчим да пренебрегваме тези си инстинкти те рано или късно изплуват на повърхноста.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 17:45

ПетърВн написа:Не може да съществува приятелство между мъжът и жената.

Заложено е в природата двата пола да се чифтосват и даже и да се борим и да се мъчим да пренебрегваме тези си инстинкти те рано или късно изплуват на повърхноста.

Много първично и първобитно гледаш на нещата.
Все пак хората се различаваме от животните, или поне ни се иска. Но не всичко е първичен инстинкт, когато има едно уникално разбирателство между двама човека, без значение от пола, то имаме достатъчно разум за да го запазим.

Колкото и да е рядко постижимо, твърдя, че има възможност и предпоставки за едно такова приятелство.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот Vampire Kiss » 11 Фев 2012, 13:37

shhuus написа:Все пак хората се различаваме от животните, или поне ни се иска.

То именно това ни прави хора. Не друго.
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Възможно ли е приятелство между мъж и жена без нещо пове

Мнениеот ogi-smile » 13 Фев 2012, 12:18

Напоследък доста често ми се случва да водя разговори на тази тема и тъй като отношенията между мъжете и жените винаги са били обект на жив изследователски (и писателски) интерес за мен реших, че е крайно време да се изложа в писмен вид с разсъжденията си и по тази тема.Позната ли ви е следната ситуация: Те прекарват почти цялото си свободно време заедно, споделят си всичко или по-точно тя споделя, а той слуша, доверяват си тайни един на друг. Тя го възприема като най-добрия си приятел, а той…ами…”Спрайт иска да ти каже нещо за най-добрия ти приятел”…или пък обратната ситуация: тя тайничко си пада по него, но не смее да направи първата крачка. Виждат се всеки ден и си изкарват страхотно. Тя му прави всякакви косвени намеци, но той остава сляп за тях. Просто я възприема като приятел. И чука друга. Обожава друга. Подарява цветя на друга. Говори всички тези красиви думи и прави всички тези жестове на нежност за някаква кифла, която изобщо, ама изобщо не ги заслужава. Вие имате ли си истински приятел от противоположния пол? Защото аз имам. Няколко дори. Повечето са лесбийки, а другите изобщо не мога да ги възприема като жени. Не защото са грозни или имат мъжки черти, напротив, защото са прекалено големи пичове, израснали са изцяло в мъжка компания, разбират се по дефолт единствено с мъжете, т.е нямат жени приятелки и се сприятеляват прекалено лесно с мъжете. Толкова лесно, че са готови да пият бира с тях и да отидат веднага на мач, вместо да ги карат да ги чакат в коридора два часа, докато се гримират. И им липсва типично мъжката смелост да направят първата крачка и което е още по-лошо: чувстват се задължени да направят първата крачка, но не им стиска. А отсрещната страна просто не разбира от косвени намеци. Нека да анализираме и другата ситуация, в която срамежливата роля се пада на влюбения приятел. Много кофти е да попаднеш в категорията „приятел” на някоя жена, която харесваш. И много лесно. Това обаче означава, че шансовете връзката ви да се развие до някакво по-високо, жадувано от теб равнище, е нулева. Има само два варианта: 1) да се примириш с посредствената си роля на безполов, импотентен развеждач, компаньон и душеприказчик или 2) да не се виждате никога повече. Подобно на мъжете, жените се сприятеляват истински само с хора от противоположния пол, към които изпитват точно 0% сексуално привличане.
Където го няма сексът, само там вирее приятелството между двата пола.
Затова моите приятелки са лесбийки и „мъжки” момичета. Защото го няма сексът. Усъмня ли се поне за миг в женствеността им, нещата коренно се променят. Започвам да гледам по различен начин на тях. И приятелството отива на кино.
Къде е проблемът всъщност? Какво не се получава като хората? Защо толкова много хора страдат от този модерен проблем? Ще се опитам да дам конкретен отговор на този въпрос. Всъщност, отговорът е доста прост: Мъжете се опитват да превърнат своите приятелки в приятели, а това не се получава, защото те все пак си остават жени и обратното – жената, допуснала те до себе си само като приятел, всъщност се опитва да те превърне в нейна приятелка, с която да си споделяте всичко, да си лакирате ноктите на краката и да си говорите за връзки, а на тебе просто не ти отива тази роля, защото не си гей, а хетеросексуален мъж. Но търпиш и се примиряваш. Страдаш. Надяваш се. Ами успех, duude, никога няма да се получи, от мене да го знаеш. Ще затъваш все повече и повече в унизителната позиция на безполовия хермафродит, който трябва да я успокоява, след като я е зарязал поредният пиян мухльо. И ще си го заслужаваш това положение, защото не са ти ясни правилата на играта. Нека обобщя.
Момичета, мъжете не се интересуват от разговори за връзки. Те предпочитат да ги практикуват, вместо да ги теоретизират. Приятелка може да ви бъде само истинският гей. Неслучайно гейовете се разбират чудесно с жените. Няма го секса, нали се сещате?
Момчета, жената, която ви харесва няма да си губи времето с тричасови монолози за бившите си и настоящи гаджета. Дори напротив, ще мълчи като гъз и ще избягва тази тема на всяка цена. Не бъдете многословни. Не споделяйте много с жените. И не ги оставяйте да ви натикват там, където не ви е мястото. Ако пък вече сте сглупили достатъчно и разберете, че тя ви е лепнала отвратителния, безполов етикет „приятел”, можете да направите само едно – кажете си всичко, още в самото начало, преди да е станало прекалено късно. Захапете я за врата и я вкарайте в леглото или просто й наредете да си обира парцалките и да отива при най-добрата си приятелка, която съществува на тази планета с една единствената цел – да води шестчасови разговори, в които да анализира най-малките детайли от поведението на мъжете и да изслушва всички глупости до припадък. Вие не сте евнух, в крайна сметка.
Приятелството между мъжа и жената е невъзможно там, където съществува сексуалното привличане, дори и едностранно, дори и под формата на половин процентова, теоретическа вероятност.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта