Нетрадиционни рецепти за супи?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот vanessa_ » 24 Яну 2017, 11:09

Търся си рецепта за супа, която да е по-различна от традиционните пилешка супа, супа топчета и супа със спанак и ориз :smile:
Искам нещо по-различно и вкусно, което не съм пробвала до сега, всъщност, само тези супи са представите ми за супа. Надявам се да дадете предложения за нещо по-вкусно и интересно. Има огромно разнообразие от супи, но предпочитам да са неща, които сте опитвали.
Много искам нещо по-различно, не знам какво съм си го навила на пръста, че искам по-различна супа, но постоянно мисля за това, а нали бременните трябва да си хапнат пожеланото, затова така ще помогнете на мен и на още един. :mrgreen:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот ramimni » 24 Яну 2017, 11:46

Не знам дали това ще попадне в графата нетрадиционна супа, но по моя край често правим т.нар. сиренява супа, може и да я знае някой. Вариш си както другите супи лук, после слагам чушка, картофи, нарязани на ситно, и моркови. Като станат готови, слагам фидето и черен пипер и чубрица, малко сол. Накрая половин белен домат, нарязан и той на дребно. Не се прави застройка. Оставям супата да изстине малко и тогава натрошавам сирене вътре. Аз я обичам с повечко, половин бучка отива :grin: . Поръсвам с магданоз и готово.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот Guppy » 24 Яну 2017, 12:03

Тази сиренява супа ми изглежда много странна... :shock:
аз ще кажа рецепта за много любима супа:
необходими са ти около 5-6 картофа (за предпочитане червени или сладки),
1/2 глава лук
3 с.л брашно
1литър пилешки бульон
2 чаши прясно мляко
около 200 грама пушен бекон
1 1/2ч.ч. чедър или кашкавал
сол, черен пипер са подправките, по желание пресен кориандър, зелени пера на лук.
Запържа се лука, добавя се брашното и се разбърква, докато се сготви брашното, около минута, добавя се бульона, слагат се картофите и се оставя на слаб огън за около 15 мин докато се сготвят картофките, когато са готови намачкайте някои от картофите, други оставете цели, аз използвам направо мачкало за картофи, което слагам в сушата и притискам. Добавя се млякото и оставя за още 10 минути да се готви.
През това време се нарязва бекона на дребно и се изпържва докато стане хрупкав. Готовата супа се сипва в купички и се слага чедър отгоре и от бекона и другите неща, които сте преценили.
надявам се да ти хареса!
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот Alex_mor » 24 Яну 2017, 12:51

Картофи, пъщърнак, морков, всичко това го готвя и пасирам,накрая слагам много кашкавал и сметана, става един път. Парчетата бекон наистина допълват идеално.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот borkova » 25 Яну 2017, 12:12

Аз май нямам странни супи, обичам си традиционните. То и гаспачото ми е прекалено на мен :mrgreen: .
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот miron » 25 Яну 2017, 13:10

Много ми харесват, поне на вид де, супите, които са характерни за Азиатските държави, именно супи с нудълс вътре и големи парчета зеленчуци и бульон.
Много ми е интересно как се правят, някой да е експериментирал или да знае рецепта?
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот vanusha » 25 Яну 2017, 15:26

http://www.jamieoliver.com/recipes/chic ... ken-laksa/ мога да препоръчам тази супа, невероятно вкусна, поне за мен! Не знам ако имате проблем с езика, мога да ви я преведа. Правила съм рецептата без въпросните листа от кафир лайм и супата се получи отново страхотна, пробвайте я. :!:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2017, 11:57

vanusha написа:http://www.jamieoliver.com/recipes/chicken-recipes/thai-chicken-laksa/ мога да препоръчам тази супа, невероятно вкусна, поне за мен! Не знам ако имате проблем с езика, мога да ви я преведа. Правила съм рецептата без въпросните листа от кафир лайм и супата се получи отново страхотна, пробвайте я. :!:

На тази супа и аз съм й хвърлила око, но ако нямам половината подправки, няма да се получи този страхотен вкус, нали? :) Затова все отлагам купуването на рибено масло и незнам си какво си още но определено е рецепта, която много искам да изпробвам.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот Petq.pet » 26 Яну 2017, 12:06

Имам кулинарна книга само за супи и там видях рецептата за норвежка супа от сьомга и кисели ябълки. Не съм я готвила, нямам този кураж, но ако някой иска да пробва, ето рецептата: 1 л рибен бульон, 100 мл течна готварска сметана, 2 кисели ябълки, 5-6 листа пресен босилек, 150 г филе сьомга, сол и смлян черен пипер. Ябълките се обелват и нарязват на малки кубчета. Босилекът се накълцва на ситно.
Рибният бульон се кипва, а после се маха от котлона и се сипва сметаната и супата се разбърква. Отново се кипва и се прибавят ябълките и босилекът. Вари се, докато омекнат ябълките. Маха се супата от котлона, филето сьомга се нарязва на дребни кубчета, които се слагат в супата.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Нетрадиционни рецепти за супи?

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2017, 16:07

Тая рибената супа също звучи добре, защо пък да не я пробвам, мен ме зариби!
Аз харесвам също такива нестандартни супи, нашите не че са лоши, но омръзват, супата може да е далеч по-голяма експлозия от вкусове от това, което ние сме свикнали.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта