Мислите ли, че харчите безразборно?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Локумът » 28 Апр 2017, 12:37

Чак безразборно не, но си угаждаме бая. Парите и лятото и зимата са едни и същи, лятото излизаме повече, а зимата пък сметките са по-високи.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2017, 14:38

Сега сериозно сме се заели с редуцирането на разходите. Осъзнах, че без доста неща можем, от тези, които всъщност сега си позволяваме и излишно купуваме. :roll: Доста е трудно в началото, докато осъзнаеш какво всъщност не ти трябва и какво ти трябва.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Gold » 19 Май 2017, 14:26

И това е така, но понякога в един момент ни се струва, че искаме нещо много, а после осъзнаваме, че не ни трябва.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Май 2017, 15:32

Gold написа:И това е така, но понякога в един момент ни се струва, че искаме нещо много, а после осъзнаваме, че не ни трябва.

Но ако много си го искал.. аз съм така с дрехите, имам един тон, мисля, че два месеца спокойно мога да се обличам, без да си пера дрехите, все ще имам какво да нося и все си купувам. :roll: Може би трябва от към това да се огранича, но как става, след като ми е страст и обичам да си пазарувам такива неща.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2017, 09:34

Всеки човек може да се оправи и с повече и с по-малко, важното е да си изгради навици и дисциплина. Родителите ни, знаете, живеят на смешни пенсии и дори имат събрани пари и за внуците си, като дойдат да ги видят. Всеки може да се оправи, ще се откажете от нещо, ще компенсирате с друго и така, разходките например, може да не са по заведения, а по поляни на пикник, дреите може да са само от намаления, обувките еднократно скъпи, защото така излизат най-евтини и малко по малко човек успява да влезе в друг ритъм. Но ако рязко се направи промяната, всеки се чувства като ограбен.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Malina » 20 Май 2017, 19:17

Всеки се научава, така е, и е добре от рано да се помисли за авремето, в което може и да нямаме работа или по друга причина не можем да работим. Не е нормално и не е направилно да се харчат всички доходи на семейстовто, може да се правят спестявания, може да са малки, но трябва да ги има, а не да се презадоволяваме на момента с всяка една прищявка, вместо да мислим за бъдещето си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Май 2017, 19:45

Не, дори и факта, че мога да си позволя доста неща, не ме кара да бъда неразумна, следя промоции, избирам добро съотношение между цена и качество, отпускам се само, когато ще имаме гости. безсмислено е да се дават много пари за неща, които могат да се намерят по-изгодни. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот kauda » 21 Май 2017, 08:08

Имам и по-силни месеци, в които харча повече, но като цяло, гледам да се съобразявам и внимавам почти за всяка една покупка, която правя. :mrgreen: Не мога да се отпусна да си вземам всичко, което ми щукне, че искам, първо няколко пъти се убеждавам, че не ми трябва. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Lisica » 23 Май 2017, 13:52

Сега се опитвам да спра да харча и да вляза в ритъм. Започнах да си купувам храна, която да си сготвя. Вчера си купих месо, кайма, риба, ориз, боб, леща, грах, нахут, захар, брашно, спагети, яйца, сирене, мляко. С това ядене мисля да изкарам месеца :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Jully » 23 Май 2017, 15:57

Lisica написа:Сега се опитвам да спра да харча и да вляза в ритъм. Започнах да си купувам храна, която да си сготвя. Вчера си купих месо, кайма, риба, ориз, боб, леща, грах, нахут, захар, брашно, спагети, яйца, сирене, мляко. С това ядене мисля да изкарам месеца :mrgreen:

Ако не излизаш от границите на това, което си си избрала като начин н ахранене ще видиш, че ще се справиш и че ще ядеш и много по-разнообразно! :) Аз също процедирам така, 2 пъти в месеца ходя и пълня хладилника с различни храни, вземам основни продукти и готвя само с тях, докато свършат.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта