Мислите ли, че харчите безразборно?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Май 2017, 16:34

И аз се опитвам по такъв начин да си храня къщата, вчера и ние пазарувахме, взехме много неща и се надявам да изтикаме месеца с тях, за да не се налага да купувам допълнително каквото и да е било. така ще спестим и за ремонтите. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Май 2017, 09:17

Много ограничения и много следене на това, какво се яде и нищо не трябва да се хвърля, това са начините да се запази някакво добро състояние и на хладилника и на джоба. Все пак най-големия харч е храната, дрехите не са чак толкова голям проблем, защото не с екупуавт ежедневно, но всеки ден ядем, че и по няколко пъти.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Malina » 12 Юни 2017, 15:22

Monika_Spasova написа:Много ограничения и много следене на това, какво се яде и нищо не трябва да се хвърля, това са начините да се запази някакво добро състояние и на хладилника и на джоба. Все пак най-големия харч е храната, дрехите не са чак толкова голям проблем, защото не с екупуавт ежедневно, но всеки ден ядем, че и по няколко пъти.

Домашната вкусна храна не струва толкова много, един ден вечерята може да е 15 лева, другия ден може да струва и два лева (примерно ако се сготви зелен боб, или мусака с тиквички). Аз не мога да си представя ако постоянно мисля кое колко би ми струвало, хапваме и имаме бюджет да храната, не го надвишаваме, но и не оставаме под него.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2017, 10:46

Гледам да харча по-малко, че имаме някои планове за бъдещето, които искат пари. :mrgreen: И се старая да ограничавам купуването на каквото и да ебило, което е излишно и можем да минем без него, но да си призная много ми е трудо това.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот vanusha » 17 Сеп 2017, 07:46

Всички имаме моменти, вкоито се оливаме и такива, в които трябва да спрем. :!: Важното е да има баланс и да не се оставяме да хартим безразборно, защото това е лошо. Вече сме свръхконсуматерско общество и можем сами да осъзнаем кога прекаляваме безсмислено с харча.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Lollipop » 17 Сеп 2017, 09:29

Eeee, в крайна сметка за какво работим, да не можем да харчим ли? :) Хората са казали "работи, за да почиваш" Така го разбирам аз - работи, за да имаш да си харчиш и да ти е кеф.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот rali06 » 28 Сеп 2017, 19:59

Абе ако харча пари за дрехи, почивки, заведения.. въобще за кеф не го намирам за безразборно, ама като дам един куп пари за ток, вода и телефон го намирам за такова! :lol:
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Lollipop » 29 Сеп 2017, 10:35

rali06 написа:Абе ако харча пари за дрехи, почивки, заведения.. въобще за кеф не го намирам за безразборно, ама като дам един куп пари за ток, вода и телефон го намирам за такова! :lol:

Да ти кажа и аз така го чувствам, най-мразя сметки да плащам, особено за ток! Значи, не съм използвала кой знае какво и айде - 100 лева в евн-а! Направо ми призлява!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 12:39

В някои моменти, когато мина през магазина и оставя 100 лева се чудя как и къде съм ги похарчила. Обичам да знам, че хладилника ми е пълен, но не винаги ми се получава. Снощи, оставих 100 лева в кауфланд, ако ме питате къде, не знам, но не съм купила нищо излишно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че харчите безразборно?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2018, 20:20

А как успявате да спестите, на това изобщо не мога да се науча, някой може ли да ми каже как става номера )
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта