Луничките наследяват ли се?

Луничките наследяват ли се?

Мнениеот mimeto90 » 25 Яну 2017, 18:08

Бременна съм и страшно много се радвам :grin: ! Толкова много пожелания и хубави неща си пожелавам на мен, таткото и бебето, сигурно можете да си представите каква еуфория е около нас :cheerleaderkid: ! По списък съм си набелязала какво искам да наследи бебочето от нас :lol: . Само едно нещо не желая да наследява от мен - аз съм много светла и лятото заприличвам на петниста хиена от лунички. Всяко година се "обзавеждам" с все нови и нови. Дали луничките се наследяват, играе ли там наследствения фактор? Хич не искам да е като мен в това отношение. Ако имате лунички, вашите деца наследиха ли ги? И като го мажа бебето със слънцезащитни продукти дали мога да предотвратя появата им?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот отчаяна » 25 Яну 2017, 21:39

Честито за бебчето :smile: ! Защо се тревожиш за такива неща в този хубав момент? А и луничките не са болка за умиране, има даже известен чар в тях. Не знам дали се наследяват, съмнявам се. Това да не е наследсвена болест?
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2017, 09:58

Да се наследяват чак ,не мисля, но все ще наследи някакви фактори от кожата ви. Майка ми има лунички и аз имам малко. :roll: Лятото се виждат повече, зимата избеляват. :) Не знам дали ще се наследят задължително, но ако са ти много, е вероятно и детето да има, а представи си се роди червенокосо, щеш нещеш - ще има. :) Важното е да е живо и здраво, а за някои чарът е точно в луничките, макар че ние, които си ги имаме, само ние си знаем, колко ги мразим. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 26 Яну 2017, 10:17

Русите и червенокосите, със светла кожа просто са абонирани за луничките :smile: . Ти щом си светла, значи и някой от родителите ти или бабите са били такива. Аз мисля, че наследствеността си играе роля.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот Yunona » 26 Яну 2017, 11:11

Аз предлагам, още щом се роди, да мажете детенцето с белина профилактично... и да му ядете ушите, както казват на моето село :grin:
Нищо лошо няма в луничките, те наистина са чар! Е, преди 25 години мислех друго за моите и водех епични битки с тях! Не че бяха много (и сега не са), но... дразнеха ме. Да, наследствени са - при мен са от баба по майчина линия. Взела съм ги заедно с кестенявата коса с червеникав оттенък, светлата кожа и зелените очи.
Но пък може би генът е рецесивен, защото и двете ми дъщери нямат лунички - те приличат повече на татко си.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2017, 11:23

Луничките са чар, особено за жените, да мъж с лунички е малко по-различно, защото не придава сериозност, но пак не е чак толкова зле. ;) Така че спокойно може да оставиш детето си да се роди каквото ще да е! :) какво значение имат луничките, те не се наследяват, наследяват се типове кожа, гени, те помагат за развитието на каквото и да е било, дори и на луничките.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот irka » 26 Яну 2017, 14:17

Дали ще има лунички или не, ти пак трябва да си го мажеш детето със слънцезащитен. Да го предпазваш от ултравиолетовите лъчи. Ако и на него се появят, едва ли можеш да спреш процеса, мазането със защитни продукти само ще го предпазва, може и по-малко да му се пръкнат, но не и изобщо да не се появяват.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2017, 15:51

Колко ще се променя кожата на детето, ти нима си се родила с лунички, може да се придобият от състоянието на кожата, което ще отнеме години да се изгражда.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2017, 17:17

Не вярвам, че могат да се наследят. :roll: Не намирам и логика защо биха се наслесили, след като това до голяма степен е от значение начина на грижа за кожата и самата кожа. да се наследи, не смятам, че може, освен, ако детето не е червенокосо, като майка си да речем.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Луничките наследяват ли се?

Мнениеот iwoni » 26 Яну 2017, 22:47

Появата на лунички е наследствено и генетично предопределено. Ако родителите са носители на определен ген, и детето ще има лунички. По-светлите хора имат по-малко меланин и затова под въздействието на слънцето се появяват петънцата.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта