Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот pavleta » 26 Яну 2017, 17:42

Някой използвал ли е детоксикиращи пластири? Доколкото видях от рекламата, се лепят отдолу на стъпалото. Пише, че съдържат естествени вещества, които извличат токсините от определени точки на стъпалата. Нямам представа какви са тези естествени вещества, нито колко време трябва да стоят залепени пластирите. Колко време се ползват, за да детоксикират изцяло организма? Дали е удачно да ги използвам или да прибягна до добрия стар метод с плодовете и чая :smile: ?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот iwoni » 26 Яну 2017, 21:58

Не съм се интересувала много от тези лепенки, но мисля, че се лепят отдолу на стъпалото и се спи с тях. На сутринта се отлепят и трябва да има върху тях следи от детоксикацията.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот balsam » 27 Яну 2017, 09:38

Бяха ми дали само един пластир за проба, една приятелка си беше купила цяла кутия. Вечерта я залепих отдолу на крака и на сутринта наистина имаше мръсотия на лепенката, черно беше. А вечерта бях си измила краката :lol: . Извън шегата, не вярвах, че има ефект. Нищо не съм почувствала като странни усещания например. Ако една седмица се лепят, може и да прочистват.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот Jully » 27 Яну 2017, 09:43

За първи път чувам, че има такова нещо, не мисля, че биха свършили работа... нещо черно ще има по лепенката, един вид детоксикацията се извършва чрез нещо черно. :roll: А ти в същото време изяждаш една вафла и си лягаш.. Смятам, че има други, доказали се във времето начини за пречистване на организма.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2017, 11:40

И аз не съм чувала, ще прочета повече, но не мисля, че ще имат някакъв силен ефект върху здравето, при положение, че да речем диетата не се променя.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот penelopa » 27 Яну 2017, 12:11

Какви са тези естествени неща, които съдържат, че става така черно?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот Yunona » 27 Яну 2017, 12:18

За добро или лошо съм изявен прагматик и ми е много трудно да повярвам в тези начини за детоксикация.
Ако изобщо съществува нещо като "детокс", то се извършва чрез съответните органи на човешкото тяло - черен дроб, бъбреци. И не че соковете и чаят "прочистват" или "детоксикират", а тъй като преработката им изисква минимални усилия от страна на вътрешните органи, те си почиват и разтоварват, като по този начин в една или друга степен се възстановяват. А как пък едни стикери биха извлекли токсините през стъпалата и защо именно в кожата на стъпалата са се събрали тези токсини, ми е "тъмна Индия"...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2017, 12:43

Много съм против тези начини, като цяло ,цялата идея за детоксикация ми е малко измислена, но хайде, да речем при пиенето на сок, хапването на салати и сурови неща за някакъв период, може един вид да се рестартира тялото. Но лепенки на ходилата ми се струва абсурдно, колкото и "черно" да събират до сутринта.
Взе много да се спекулира с думата детоксикация..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот analizatorka » 27 Яну 2017, 13:30

Yunona написа:За добро или лошо съм изявен прагматик и ми е много трудно да повярвам в тези начини за детоксикация.
Ако изобщо съществува нещо като "детокс", то се извършва чрез съответните органи на човешкото тяло - черен дроб, бъбреци. И не че соковете и чаят "прочистват" или "детоксикират", а тъй като преработката им изисква минимални усилия от страна на вътрешните органи, те си почиват и разтоварват, като по този начин в една или друга степен се възстановяват. А как пък едни стикери биха извлекли токсините през стъпалата и защо именно в кожата на стъпалата са се събрали тези токсини, ми е "тъмна Индия"...


Аз също малко съм Тома неверни, но се замислих защо да не се извлича каквото и да е от кожата? Сетих се за намазването на стъпалата с йод и как на другата сутрин няма и следа от него, което лично съм изпитала. Не трябва да подценяваме кожата. Нали с потта излизат и токсини, поне така казват :smile: . Може и да са "мижи да те лъжа" тези лепенки, нищо не мога да кажа за тях, не мога да си обясня как се извличат с тях нечистотиите от тялото, но знам ли :roll: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Ползвали ли сте детоксикиращи пластири?

Мнениеот roksana » 27 Яну 2017, 14:27

balsam написа: Ако една седмица се лепят, може и да прочистват.


Май една на седмица се слага, а не всеки ден. И може и на други места да се лепи - на гърба, на свивката на лактите, на коленете. Четох състава им и съдържат бамбуков оцет, хитин, декстрин, мушмули листа, турмалин, растителена влакна, витамин С и дървесен оцет. Това последното нямам представа какво е.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта