До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2017, 08:51

Често се получава, заради родителите на другите деца, домакините да не могат да поканят свои близки. А вече партитата за рожден ден са така пригодени, че да са удобни както за децата, тока и за възрастнитр. Има отделен ресторант, има детски кът, маса за децата. Наистина с един празник може сда се направи забавлението съвсем нормално. Ние на рождените дни каним братовчедите и бабите, събираме се празнувааме и се прибираме, защо да се правят няколко празника, като може с един по-голям да завършим?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:11

В крайна сметка, когато някой е решил да прави рожден ден, е редно да приеме и гостите, които са и родителите. Освен, ако изрично не са казали, че родители няма да остават.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Яну 2017, 11:41

И то малко не върви да кажеш на тея хора "няма ли да си тръгвате", трябва да ги поканите, в поканите пък не върви да напишеш рожден ден само за деца... всичко е до съобрзителността на гостите.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2017, 15:25

на нас сега ни предстои рожден ден, ще става на 8г. и все още трябва да приготвям софра и за родителите, които дори не познавма, или не са ми приятни, все пак децата ни са приятели, не ние. Та точно се поставям в положение, че не мога да поканя роднините ни, за да мога да поканя непознати за нас хора...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот Elica » 29 Яну 2017, 08:45

rabotnata pchela написа:на нас сега ни предстои рожден ден, ще става на 8г. и все още трябва да приготвям софра и за родителите, които дори не познавма, или не са ми приятни, все пак децата ни са приятели, не ние. Та точно се поставям в положение, че не мога да поканя роднините ни, за да мога да поканя непознати за нас хора...

Просто им кажи, че не си приготвила нищо за родителите, защото смяташ, че са големи, надали някой ще се обиди. Все пак това е вашия рожден ден.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот mangusta » 30 Яну 2017, 16:02

Най-добре да се каже още от началото кой е поканен, къде. Ако е в някой детски кът, и не са предвидени родителите, кажете. Вкъщи ако е рождения ден е малко по-неудобно, че винаги може да се присъединят и родителите :smile: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот Kremiliya » 13 Апр 2018, 14:18

Оставям дъщеря си на партитата от както е станала на 5 години, като присъствам само на тези, на които имам близки хора в обкръжението и изрично са ме поканили да остана - предварително.
Иначе не ги разбирам тея, дето децата им са на училище вече и те присъстват на рождените дни, децата имат телефони и често се разхождаат сами, не могат да празнуват самостоятелно ли?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот Frac » 13 Апр 2018, 17:18

Ние сме далеч още, но според мен зависи от детето. Ако му имате доверие може от по-ранна възраст да се оставят с приятели, примерно -8, 9. Но, ако са палави и несъобразителни, би следвало да има някакъв контрол.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Апр 2018, 21:47

Frac написа:Ние сме далеч още, но според мен зависи от детето. Ако му имате доверие може от по-ранна възраст да се оставят с приятели, примерно -8, 9. Но, ако са палави и несъобразителни, би следвало да има някакъв контрол.

Разбира се - контрол, от родитлеите на рожденика, но трябва ли всички родители на гостите да присъстват на рожден ден на 9-10 годишни, че и на горе?! :shock:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: До кога родителите трябва да присъстват на детския рожден ден?

Мнениеот Mon_ton » 16 Апр 2018, 11:56

Мисля, до 6 години е нормално, след това децата трябва да се оставят да празнуват сами, а аединствените родители да са родителите на рожденика. Живеем в такива времена, че парите никога не стигат, за да бъдем в тежест на всеки един родител по празника му.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта