Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Slavena » 22 Дек 2014, 13:57

Kaya написа:
Slavena написа:Моето дете няма баща, не мисля, че му липсва нещо от развитието му, но да - усеща се липсата от гледна точка на това, че го няма като фигура изобщо, но ако го имаш вкъщи, пък кръшка от бащинските задължения ми се вижда още по-гадно. :roll:

Да, по-лошо е да има баща, а той да не играе правилната роля! Напълно съм съгласна теб.

Така е, моето дете няма баща и е ясно защо, той изобщо не съществува като фигура в живота му, но имам много познати, при които бащите изобщо не се сещат да обърнат внимание на децата си, дори и по задължение не го правят.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Mon_ton » 24 Апр 2015, 15:37

А ако не иска да обръща внимание на детето си какво правите тогава? Как го карате да се замисли и да стане по-отговорен към детето?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Lollipop » 27 Апр 2015, 14:07

Mon_ton написа:А ако не иска да обръща внимание на детето си какво правите тогава? Как го карате да се замисли и да стане по-отговорен към детето?

Няма сила, която да накара мъжа да стане по-добър баща, нямам идея дали и историите от типа на "напускам те" биха свършили работа. Някои просто не са добрите бащи от филмите и това е. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Malina » 27 Апр 2015, 17:14

В градината много често виждам бащи, които не показват никаква любов и привързаност към децата си, сигурно ги обичат, но това не си личи. В повечето случаи майките са добрите, а бащите са лошите, а не бива да е така, трябва да бъдат равнопоставени. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Pipilota » 28 Апр 2015, 06:51

Не знам защо бащите толкова бягат от тази отговорност, но и моят не мога да кажа, че е цвете за мирисане. Не, че не излизат заедно, но това само става, ако предварително съм го заявила ясно и гласно. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Kaya » 28 Апр 2015, 09:52

Pipilota написа:Не знам защо бащите толкова бягат от тази отговорност, но и моят не мога да кажа, че е цвете за мирисане. Не, че не излизат заедно, но това само става, ако предварително съм го заявила ясно и гласно. :mrgreen:

Мисля си, че някъде по света, сигурно има и бащи, които биха искали от само себе си да се грижат за децата си. :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Malina » 30 Апр 2015, 13:43

Pipilota написа:Не знам защо бащите толкова бягат от тази отговорност, но и моят не мога да кажа, че е цвете за мирисане. Не, че не излизат заедно, но това само става, ако предварително съм го заявила ясно и гласно. :mrgreen:

Много често се случва така и не ми е ясно защо, честно да си призная. А както виждаме разни бащи по филмите колко са усмихнати и готини, мисля, че това е мит. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Lollipop » 04 Май 2015, 09:06

Вчера отново ми разказваха за случай, при който мъжът не обръща внимание на детето, на майката, не иска да излиза с тях, това нормално ли е и как може да се оправдае според вас!?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Kaya » 04 Май 2015, 13:16

Lollipop написа:Вчера отново ми разказваха за случай, при който мъжът не обръща внимание на детето, на майката, не иска да излиза с тях, това нормално ли е и как може да се оправдае според вас!?

Нормално е наистина, много мъже го намират за съвсем в реда на нещата и за нещо супер нормално, докато ние жените не мислим постоянно за мъжете на другите - на Стефчето мъжа излиза с малкия, а на Женя дори си пеят песни, на Мария пишат букви! Е всеки си има трески :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Malina » 05 Май 2015, 13:35

Мъжете забравят за тази си отговорност, за тях децата трябва да са пораснали от раждането си...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта