Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 12:29

Пускам тази тема, защото смятам, че отговорността за детето трябва да се поема по-равно от двамата родители. Все по-често ставам свидетел на татковци, бутащи колички из парковете, което много ме радва. След раждането на дъщеря ми,моят съпруг ми помага много- и в домакинството и за детето.Мисля обаче, че голяма част от българските мъже не правят достатъчно в тази насока. Какво е вашето мнение- нека да използваме тази тема, за да споделим колко полезен е ТАТКОТО.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 14:15

Да бъдеш ангажиран баща е добре както за децата, така и за самите бащи. Както децата, така и бащата, имат възможност за израстване и развитие. Някои бащи казват, че бащинството ги е направило по-силни и по-пълноценни като личности. Други бащи казват, че бащинството им е дало възможност да си припомнят радостите и изживяванията от собственото си детство. Все повече бащи успешно балансират с личното си време, времето на работа и времето със семейството, което според мен е прекрасно!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 20:18

Пред нашия блок вечер е пълно с татковци, които пият бира и гледат децата си. Дано да не прекрачват границата :)))
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот pasta » 05 Яну 2012, 13:57

valiart написа:Да бъдеш ангажиран баща е добре както за децата, така и за самите бащи. Както децата, така и бащата, имат възможност за израстване и развитие. Някои бащи казват, че бащинството ги е направило по-силни и по-пълноценни като личности. Други бащи казват, че бащинството им е дало възможност да си припомнят радостите и изживяванията от собственото си детство. Все повече бащи успешно балансират с личното си време, времето на работа и времето със семейството, което според мен е прекрасно!:)

Много добре казано, и аз съм на това мнение :)
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Silvi » 15 Яну 2012, 16:39

Смятам, че ролята на бащата е също толкова отговорна колкото и ролята на майката в отглеждането на едно дете. За да се появи малкото човече на бял свят са нужни двама , за това бащата винаги трябва да бъде пристрастен в отглеждането и възпитанието на детето.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Снежана » 14 Ное 2012, 14:47

Чували ли сте за асоциация " Родители"? За този, който не е чувал нека да ви светна малко, това е асоциация, която си поставя за задача да популяризира модела на възпитание и отглеждане на детето от бащата. Тъй като често в семействата се случва така, че майката носи голяма част от отговорността в отглеждането и възпитанието на детето, основната задача на " Родители" е да промени активния бащински модел. Едно дете не е създадено само от един родител за да бъде отглеждано само от майката, то има нужда от бащинския модел.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Forman » 15 Ное 2012, 12:51

valiart написа:Да бъдеш ангажиран баща е добре както за децата, така и за самите бащи. Както децата, така и бащата, имат възможност за израстване и развитие. Някои бащи казват, че бащинството ги е направило по-силни и по-пълноценни като личности. Други бащи казват, че бащинството им е дало възможност да си припомнят радостите и изживяванията от собственото си детство. Все повече бащи успешно балансират с личното си време, времето на работа и времето със семейството, което според мен е прекрасно!:)

До някъде си права. Виждам в мои приятели, които вече са станали бащи наистина голяма промяна, станали са по-отговорни, по-старателни и грижовни, но има такива, които не искат да се разделят с ергенския си живот и са направили децата си само за да видят дали могат да правят такива. Много се радвам на бащи, които истински се радват на родителството си, полагат старание да научат децата си на това, което са научили от своите родители.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2014, 14:58

Forman написа:
valiart написа:Да бъдеш ангажиран баща е добре както за децата, така и за самите бащи. Както децата, така и бащата, имат възможност за израстване и развитие. Някои бащи казват, че бащинството ги е направило по-силни и по-пълноценни като личности. Други бащи казват, че бащинството им е дало възможност да си припомнят радостите и изживяванията от собственото си детство. Все повече бащи успешно балансират с личното си време, времето на работа и времето със семейството, което според мен е прекрасно!:)

До някъде си права. Виждам в мои приятели, които вече са станали бащи наистина голяма промяна, станали са по-отговорни, по-старателни и грижовни, но има такива, които не искат да се разделят с ергенския си живот и са направили децата си само за да видят дали могат да правят такива. Много се радвам на бащи, които истински се радват на родителството си, полагат старание да научат децата си на това, което са научили от своите родители.


Такива сякаш са малко, още го има моделът, че жената се грижи за децата, а мъжът носи. Само че времето, когато е било -тати носи, мама меси е далечно, вече и майките и бащите се трепят на работа и са ангажирани, важно е после да се разделят грижите за децата!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 17:56

Бащата е много важна част от развитието на детската психика, особено на момчетата, те трябва да знаят как да се държат като мъже :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ролята на бащата в отглеждането и развитието на детето.

Мнениеот Malina » 10 Дек 2014, 16:40

Аз съм много близка с баща ми, голяма част от характера ми го е изградил той, щях да съм просто друг човек, ако не беше така отдаден на бащинството, така че татковци - гледайте си децата и не забравяйте, че растат бързо! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта