Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот dejavu » 27 Яну 2017, 16:01

Правили ли сте пречистване със сол? Но не пречистване на тялото, а на духа от негативна енергия, мисли, действия? Ходих на гости на моя близка приятелка и я заварих стъпила в един леген върху морска сол и да си бае нещо. Стана ми смешно, но като видях колко е сириозна, ми секна смеха. После като ми обърна внимание ми обясни, че ровела с краката в солта, изолирала се от хора и шумове и всички лоши мисли, които има, постъпки - нейни или е била свидетел на тях, мислено ги насочвала към солта. И така се очиствала от всичко негативно, ставало й леко и се чувствала много добре. Каза, че понякога като й е прекипяло, даже викала, скачала в легена. Понякога си и пожелавала хубави неща да й се случат. Знам, че звучи малко лудо, но четох, че било древна практика това нещо. Само не разбрах какво прави после с "използваната" сол. Някой знае ли? И домът ли може да се пречисти така?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2017, 16:43

лелеее, какви луди неща правят хората! Според мен тая твоята приятелка е искала да ти се покаже колко е интересна, зад а атепокани на гости точно в такъв момент.. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот Malina » 27 Яну 2017, 16:58

За първи път го чувам това, сигурно солта после се хвърля в тоалетната, надали се прави нещо специално, не вярвам да я носи на реката да я изсипва.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот PasDeDeux » 27 Яну 2017, 17:10

Това е древен ритуал, от векове хората смятат, че солта поема лошата енергия и так се пречиствали. Хвърля се солта на пръст или на течаща вода.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот rose_92 » 28 Яну 2017, 02:23

А солта ратворена във вода ли е или просто я изсипва в леген и стъпва отгоре?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2017, 08:39

PasDeDeux написа:Това е древен ритуал, от векове хората смятат, че солта поема лошата енергия и так се пречиствали. Хвърля се солта на пръст или на течаща вода.

Когато го прави у тях и я избият лудите, мислиш, че носи легена на някой грядски канал ли? Сигурно я хвърля в тоалетнатаи ахйде, чао.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:19

Не съм го правила, използвам морска сол да си накисвам краката, когато ме болят, или когато ми е студено. :mrgreen: не съм го правила, за да подливам у нас и да изкарвам негативната си енергия. Не мисля, че солта ще върши кой знае каква работа.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2017, 15:20

С морска сол не съм мислила, че мога да се причистя, но и аз не вярвам в такив анеща, може би, че водата има някаква енергия съм склонна да повярвам, но че като скачам и крещя в леген ще ми мине всичко... мисля, че ще се случи, дори и в легена да няма вода, цялата абсурдна ситуация би ме накарала да ми мине всичко лошо. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот lini_leni » 30 Яну 2017, 15:44

rose_92 написа:А солта ратворена във вода ли е или просто я изсипва в леген и стъпва отгоре?


Аз съм гопробвала това нещо, солта просто така я изсипах в легена, без вода. Не знам дали съм изчистила нещо :mrgreen: , но добре ми подейства, успокояващо. Удобно се бях разположила на дивана, от време на време с краката си ровех в солта, затворила си бях очите и се опитвах да не мисля за нищо. Нали знаете как на плажа е приятно да си играеш с пясъка, е, това е нещо подобно, само малко по-драскащо :smile: .
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Пречиствали ли сте се от негативна енергия с морска сол?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:17

Според мен дори да седнеш в леген с вода, не защото изпитваш някакви енергии и чудеса, а просто да отмориш краката си, да не мислиш за нищо и да релаксираш за известно време си е голямо предимство за духа.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron