Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот fairy » 03 Фев 2017, 00:09

Мисля, че са две различни неща случаят със заразения човек, който умря, след като му преляха кръв от сириец, и чуждата кърма. Тя с какво може да се зарази и по какъв начин?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Mon_ton » 03 Фев 2017, 10:03

Според мен изследват еднократно кърмата, което го прави до някъде рисковано, защото ако днес кърмата е била от една жена, утре тя може да излъже, да е от друга, може да е от някоя комшийка, от някоя болна и т.н. Всичко е до съвест, а тези, които ще носят кърма мисля, че ще са главно циганките.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот mamina » 03 Фев 2017, 12:08

Как не са го научили още този начин за изкарване на пари? Или много евтино плащат, или не знаят къде да се предава кърмата. Но като идея не е лошо да даваш майчино мляко, защото много жени искат да кърмят, но не могат и това е начин детето им да се снабди първоначално с много полезно за тях вещество.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Lollipop » 03 Фев 2017, 12:28

Добра идея, но един вид - лоша, защото знаем какви са начините на мислене на нашите сънародници и се съмнявам, че кърмата винаги ще е с добри качества, може да има тук таме някоя съвестна жена, но повечето ще се възползват да извлекат пари от цялата история. По-скоро би било добре, ако по някакъв начин държавата подпомага жените да си купуват адаптирано мляко, да не се налага да си хранят децата с кисело мляко от липса на възможности, защото и това се случва, а не винаги липсата на кърма е по желание на майката, понякога то просто се случва. Друго важно е да се насочи вниманието още в първите дни след раждането, още в болницата, да минават консултанти по кърменето, които да помагат на жените да се научат да държат бебетата си правилно, да кърмят. Да, това може да е най-естественото нещо в природата, само че не е толкова лесно и всяка жена, минала през това, може да го потвърди.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Kaya » 03 Фев 2017, 13:22

Lollipop написа:Добра идея, но един вид - лоша, защото знаем какви са начините на мислене на нашите сънародници и се съмнявам, че кърмата винаги ще е с добри качества, може да има тук таме някоя съвестна жена, но повечето ще се възползват да извлекат пари от цялата история. По-скоро би било добре, ако по някакъв начин държавата подпомага жените да си купуват адаптирано мляко, да не се налага да си хранят децата с кисело мляко от липса на възможности, защото и това се случва, а не винаги липсата на кърма е по желание на майката, понякога то просто се случва. Друго важно е да се насочи вниманието още в първите дни след раждането, още в болницата, да минават консултанти по кърменето, които да помагат на жените да се научат да държат бебетата си правилно, да кърмят. Да, това може да е най-естественото нещо в природата, само че не е толкова лесно и всяка жена, минала през това, може да го потвърди.

Това би било по-полезно, отколкото банка за кърма, от която малко вероятно хората да вземат изобщо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Kayra » 21 Юни 2017, 01:16

Банката за майчина кърма има толкова стриктни изисквания към донорките, че реално доста малко жени успяват да ги покрият. Първо се правят няколко изследвания на самата майка, след това има изискване за минимално количество на ден, след това в дома на майката идва инспектор от Банката, който преценява хигиенните условия и дава указания на майката донор, как да цеди, как да съхранява и надписва кърма, дори в кое помещение е удачно да се цеди(последното ми се струва прекалено). След това цялата кърма от всички донорки се събира и пастьоризира при което дори да има случайно попаднали патогенни бактерии или вируси, те умират, като в същото време в максимална степен се запазват качествата на кърмата. БМК винаги са в недостиг на кърма и за това кърма се дава първо на най-нуждаещите се - недоносени и болни бебенца, както и на бебета чийто майки по медицински причини не могат да кърмят.
Аватар
Kayra
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Юни 2017, 16:54

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Jully » 21 Юни 2017, 09:41

А къде има банка за кърма? Само в София? Например, аз моето дете първото не съм го кърмила, така и не се справих. Но и като цяло не съм чула някоя жена да се е възползвала от банки за кърма. Кандидатства се по някакъв начин ли?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот krasi_more » 04 Дек 2017, 14:39

това е много хубаво, само ч емай няма родители, които да се възползват, а едно време не е било така, дори съседки са си давали кърма
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2017, 11:10

Има доста изследвания, преди да се включи една жена към такава банка, а и подобна има само в софия, ако имаш еи по другите градове, нямаше да има успеваемост. Хората предпочитата да купят готови кутии с мляко, отколкото да вземат чужда кърма.
Такова ни е мисленето, че от магазина ще вземем нещо проверено и качествено, нали за това и забраняваме домашната храна и се притесняваме, когато почерпим някое дете с кекс.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Таня Иво » 20 Ное 2018, 10:46

Разбира се, че бих. Няма нищо по-хубаво от майчината кърма, ако жената не може да кърми. Лошото е че из страната не знам да има, а само в София. Или греша?
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта