Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Malina » 27 Яну 2017, 16:53

В нашия град нямаме банка за кърма, но в София знам, че има. Това ни провокира в разговор с няколко приятелки, дали бихме се възползвали от банка за кърма? Вашето мнение какво е, бихте ли вземали кърма от непозната за вас жена, да я давате на бебето си, или ще предпочетете адаптираното мляко? :?:
Когато малката не беше у дома, аз имах излишна кърма и я давах на моя приятелка, защото в болницата отказваха да я вземат. :roll: Но когато е близък човек, сякаш разбираемо да я вземеш, ако си сигурен в здравето му, но от непознати хора, макар че до колкото знам всичко се изследва.
Вие бихте ли взели кърма от банка за кърма, взема ли ли сте от приятелки кърма за вашите деца и давали ли сте? :?:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2017, 09:05

Съмнявам се, че би имало желаещи да вземат или да дават. Да някои жени имат много кърма, но аз не бих взела от непозната. За мен е важно как се храни жената, от която ще вземам храната аза бебето си. Може би, ако е много близка приятелка бих взела. Сега страховете са ни в повече, преди, замислете се, колко от нас имат истории като бебета, че са ги хранили циганки. И мен и мъжът ми са ни захранили циганки в родилното, сега не бихме го позволили, нали?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:02

Наистина, че и мен ме е кърмила една комшийка, но сега май това не може да се случи, майките се притесняват много за здравето на децата си и не биха искали друга жена да изпълнява тази така важна функция. За вземането от банки според мен е рисковано, но пък и не чак толкова лошо, като идея. Лошото е, че дории да има изследвания и конртол, то това не е всеки път, а и качеството на храната е от значение.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Яну 2017, 10:59

не мсиял,ч е ще има жени, които ще искат, а и след първия месец, лактацията се настройва спрямо детето и в крайна сметка няма коя майка да се хване, освен някоя циганка, защото ще знае, че и плащат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2017, 15:14

Ако преди години имах такава възможност, може би бих взела за сина си, аз изобщо нямах кърма, така че по-добре майчина, отколкото друга. От банките кърмата е проверена, така че с радост бих се възползвала.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Elica » 29 Яну 2017, 08:49

Защо майките сега са толкова предубедени и притеснени, не виждам нищо лошо да се използва чужда кърма, нали преминава изследвания? :) Надали има хронични проблеми жената, пие пуши ии се дрогира и в същото време отглежда и кърми собственото си дете. Може да е в полза на много майки, които поради една или друга причина, нямат кърма.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот silver933 » 29 Яну 2017, 09:15

Жена ми си разменя с нейна много близка приятелка кърма, когато на приятелката поради някакви проблеми не можеше вече да кърми, жената се изцеждаше и й даваше, вярно недостатъчно за да се нахрани детето, но поне 2 хранения на ден бяха от кърмата на жена ми, останали с адаптирано мляко. Може да е малко, но поне е нещо, за да се даде най-необходимото на детето.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот bojo_kolev » 30 Яну 2017, 12:58

Жената нямаше много кърма и бързо приключи с тая част. Но не ни е и хрумнало, че може да помолим някого да ни услужи :roll: . Ние лично нямаме доверие, че се изследва кърмата в такива банки и подобни. То уж изследват и всяка кръв, която се дарява, но видяхме какво стана след един такъв случай. Можем да минем и без това.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот donni » 31 Яну 2017, 11:50

Аз даже не съм чула в България дали има подобна банка. Ако има и не е популярна, значи изводът идва от само себе си - няма търсене и жените предпочитат да не ползват тези услуги, а директно да си минат на адаптираните млека.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Бихте ли се възползвали от банка за кърма?

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 15:26

bojo_kolev написа:Жената нямаше много кърма и бързо приключи с тая част. Но не ни е и хрумнало, че може да помолим някого да ни услужи :roll: . Ние лично нямаме доверие, че се изследва кърмата в такива банки и подобни. То уж изследват и всяка кръв, която се дарява, но видяхме какво стана след един такъв случай. Можем да минем и без това.

Какво е станало, че не съм чул

А по въпроса сза банките, има такава в София.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта