Кога правихте секс за първи път?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Memento » 18 Яну 2012, 16:25

qproin написа:Аз когато бях на 15 години, и наистина времената вече са други- на една приятелка дъщеря й започна да го прави още на 12 години, и то системно тъй като имаше сериозен приятел на 30 години...ама не го възприемам аз това.


Извинявай ако съм те разбрал погрешно но ... 12 годишна със сериозен приятел на 30 години WTF :?: :!: :?: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :!: :?:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Margo » 18 Яну 2012, 16:31

Memento написа:
qproin написа:Аз когато бях на 15 години, и наистина времената вече са други- на една приятелка дъщеря й започна да го прави още на 12 години, и то системно тъй като имаше сериозен приятел на 30 години...ама не го възприемам аз това.


Извинявай ако съм те разбрал погрешно но ... 12 годишна със сериозен приятел на 30 години WTF :?: :!: :?: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :!: :?:

И на мен ми направи силно впечатление, коя майка си затваря очите пред това. Аз като майка бих го убила този.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Memento » 18 Яну 2012, 16:39

Освен, че е наказуемо, хипотетично ако приемем, че може да става дума за СЕРИОЗНА връзка межу 12 годишна и 30 годишен то за какво ли си говорят, какви са им общите теми, какви ли планове за бъдещето градят - "мило ще имам време за теб, тъкмо като завършиш гимназията ще ми остава съвсем малко до пенсия" :roll:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 19 Яну 2012, 22:03

Memento написа:Освен, че е наказуемо, хипотетично ако приемем, че може да става дума за СЕРИОЗНА връзка межу 12 годишна и 30 годишен то за какво ли си говорят, какви са им общите теми, какви ли планове за бъдещето градят - "мило ще имам време за теб, тъкмо като завършиш гимназията ще ми остава съвсем малко до пенсия" :roll:



Това е много добре казано, жалко че няма бутонче харесва ми :) Поздравления от мен .
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот ogi-smile » 20 Яну 2012, 16:58

Кога е най-подходящото време за това?
Може би трябва да помислим над това, защото всичко онова, което се случва е извън измеренията на нашите нормални възприятия. И не мисля, че сме толкова закостенели или стари в разбиранията си, просто трябва да потърсим златната среда...

Не е на 15, нито на 16, 18 или 20. Най-подходящото време е, когато се почувстваш напълно готов /а. Звучи банално, но е съвършено вярно. Направи го, когато усетиш, че сам /а го искаш, че тялото ти се пробужда и имаш сексуални желания. Направи го, когато откриеш подходящия човек, който те предразполага и възбужда.

Огромна грешка на много момичета и момчета е да правят секс, защото са се почувствали притиснати от гаджето си или са искали да не изостават от приятелките си. Постъпиш ли така, ще съжаляваш. Първият ти път трябва да е тогава, когато тялото и душата ти поискат да са интимни с определен човек, тогава когато си узрял да го усетиш не само с тялото си, но и с мозъка и душата си.

Трябва да има сексуално образование и то да е много по залегнало в програмите на образователната ни система. Не само да плашим децата от болести, но плавно да им поднесем и информацията за всичко, което предстои да им се случи в интимния им живот. Това ще помогне много да не се стига до тези абсурдни взаимоотношения...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 19:07

ogi-smile написа:
Трябва да има сексуално образование и то да е много по залегнало в програмите на образователната ни система. Не само да плашим децата от болести, но плавно да им поднесем и информацията за всичко, което предстои да им се случи в интимния им живот. Това ще помогне много да не се стига до тези абсурдни взаимоотношения...


Ами трябва да има съгласен съм, но замислете се колко родители открито говорят с децата си на тема секс. Сексуалното образование трябва да започне от семейството от най-близкият кръг на тинейджърите а не от улицата както е практиката в последните 20 години!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Silvi » 06 Фев 2012, 15:27

Memento написа:
ogi-smile написа:
Трябва да има сексуално образование и то да е много по залегнало в програмите на образователната ни система. Не само да плашим децата от болести, но плавно да им поднесем и информацията за всичко, което предстои да им се случи в интимния им живот. Това ще помогне много да не се стига до тези абсурдни взаимоотношения...


Ами трябва да има съгласен съм, но замислете се колко родители открито говорят с децата си на тема секс. Сексуалното образование трябва да започне от семейството от най-близкият кръг на тинейджърите а не от улицата както е практиката в последните 20 години!

Напълно съм съгласна с теб, искам само да вметна, че аз правих секс за първи път на 16 години, но никога не съм говорила с майка ми за това. У нас като, че ли секса не се практикуваше.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 15:30

Silvi написа:Напълно съм съгласна с теб, искам само да вметна, че аз правих секс за първи път на 16 години, но никога не съм говорила с майка ми за това. У нас като, че ли секса не се практикуваше.


И ако ги питаш аджеба защо не сте ми обяснили за птичките и пчеличките и те ще ти кажат ... аааами по наше време не говорехме за тези неща :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот Margo » 06 Фев 2012, 15:39

Аз също имах подобен проблем, много рано започнах да практикувам секса. Може би на 16-17 години, до този момент майка ми не седна да разговаря с мен на тази тема и аз научих всичко за секса от улицата и приятелките ми (лошо нали).Когато дойде ред да имам свое дете, си дадох ясна сметка за тази нейна грешка и когато детето ми стана на такава възраст, на която разбира какво искам да й кажа започнахме с разговорите. Разбира се не винаги можеш да седнеш и свободно да разговаряш с детето си на тази тема, все пак то е плод на подобни действия, но събираш смелост и си представяш, че си по-голямата сестра или нещо такова. Колкото и да ме болеше когато разбрах, че тя вече прави секс запазих самообладание, макар, че ми идеше да му откъсна онази работа на момъка. Съветвам всички родители да се опитат да превъзмогнат страха си и преглътнат достойнството си и да седнат да поговорят с децата си, защото когато дойде момента, в който детето им се нуждае от съвет ще могат адекватно и навременно да се справят със ситуацията.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кога правихте секс за първи път?

Мнениеот marioluiz » 06 Фев 2012, 16:08

Мислят че като го направят на 11 12 години ще са нещо повече и няма да ги мислят за задрастени лапета но уви това е голяма грешка от тяхна страна
marioluiz
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Фев 2012, 23:15

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта