Как да си направя вкусна домашна торта?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 14:41

Любимо "тесто" за мъфини и любима торта ми е червеното кадифе. Правила съм я при много поводи и дори не е трудна, а е много ефектна. Сега ще напиша рецептата, някой ако я иска. Ще сваля снимка от интернет, ако не сте я виждали, защото апарата ми не е тук, а нямам снимка на телефона. :)
- 1 пакетче масло на стайна температура
- 2 яйца
- 3 с.л. какао
- 1 1/2ч. захар
- 2 с.л. екстракт от ванилия
- сладкарска боя (гледайте да е по-наситена, аз ползвам течна и слагам поне 1-2 с.л.)
- 1 чаена лъжичка сол
- 1 чаена лъжичка сода за хляб
- 1 чаша бътърмилк - това е прясно мляко с лимонов сок (мътеница)
-1 чаена лъжичка оцет
320 грама пресято брашно (около 2 чаши и половина)


Маслото се разбива добре с миксер, когато бухне, се добавят едно по едно яйцата, добавя се и ванилията. В малка купичка се разбиват 2с.л. какао и оцветителя и се добавят към маслото. В отделна купа се смесват сухите съставки като се пресяват добре. Добавят се постепенно към маслото, като се редува -суха смес и малко от мътеницата (бътърмилка), в последната част от мътеницата добавете и оцета.
използват се 3 тавички за печене на блатовете, като всяка се намазва с малко масло и се поръсва с какао (излишното се маха). Тестото се разделя на 3 части. Пекат се 200 градуса за около 20 минути (всичко зависи от фурната ви).
Подреждата се тортата, а кремът, който се използва е айсинг. :)
Дано рецептата да ви хареса! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Фев 2017, 16:19

Не знаех, че Червеното кадифе се прави с айсинг, това е всъщност разбит белтък със захар, нали? :shock:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Mon_ton » 08 Фев 2017, 17:00

О, много хубави рецепти сте дали, браво, :) Записвам се в темата и аз да си крада идеи :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Yunona » 08 Фев 2017, 20:13

marsu написа:Не знаех, че Червеното кадифе се прави с айсинг, това е всъщност разбит белтък със захар, нали? :shock:


Мисля, че Ваня е имала нещо друго предвид.... Айсингът наистина е белтък със захар и се ползва само за декорация. Не можеш да напълниш торта с айсинг.
Кремът за торта "Червено кадифе" винаги е бял. Има различни варианти, обикновено са базирани на сметана, някакво сирене от типа на Филаделфия, Маскарпоне, Рикота и т.н.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 11:09

Кадифето го правая с крем от Маскарпоне, сметана и пудра захар и ванилия :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот iwoni » 10 Фев 2017, 12:28

А ако не се ползва сладкарска боя, може ли да се получи този цвят със сок от цвекло? Дали ще окаже влияние на вкуса?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2017, 16:46

iwoni написа:А ако не се ползва сладкарска боя, може ли да се получи този цвят със сок от цвекло? Дали ще окаже влияние на вкуса?

няма как да се получи, няма да е толкова наситен цвета.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 09:55

Направих скоро една торта, мнооого грозна стана, блатът ми се накъса, той беше и някакъв без набухвател, но на вкус беше страхотна. :) За първи път правя торта, в която съм сложила сладко в крема, наистина много вкусно, леко кисело, абе страхотно, препоръчвам я.
Само че блата не мога да препоръчам, заради проблемите, които имах с него, затова ще ви кажа останалото, защото блатът за мен не става, целия се натроши, нарони и приличаше всичко накрая на попара, а и след като го изпекох, веднага се спайдуши.
Кремът беше класика - сметана. Мазах със сметана блата, отгоре сложих на няоклко места сладко, пак блат и така. Блатът се сиропира с обикновен захарен сироп, може да се сложи и малко алкохол за аромат, ако тортата ще е за възрастни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот kauda » 05 Мар 2017, 09:45

грозните торти на мен са ми любими, за мен това са най-хубавите торти - домашните. Не харесвам тези от магазина, излъскани, подредени!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да си направя вкусна домашна торта?

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2017, 09:49

Искам идея за бисквитена торта! Някакви предложения? У нас сме луди на тема бисквитени торти, досега съм правила само с нишесте и с млеченкрем, иска ми се нещо по-различно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта